Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Köteles vagyok szervizdíjat...

Köteles vagyok szervizdíjat megizetni,ha nem voltam elégedett?

Figyelt kérdés
Sajnos se az étel nem ízlett és a kiszolgálás is elég bunkó volt.Mit mond ki a jogszabály?

2021. dec. 6. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel szolgáltatás.


[link]

2021. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt igen. Viszont a fogyasztás + szervizdíj összegénél egy forinttal sem várnak el többet jogosan. Arra már tényleg csak akkor ad az ember, amikor nagyon elégedett.
2021. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Tapasztalatom szerint, ahol szervizdíj van, mindig rossz a kiszolgálás, az árszínvonalhoz viszonyítva.

#2 Nem jogosan, de elvárják. itt is olvastam, hogy a borravaló a szervízdíjon felül is JÁR.

2021. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 Ez most komoly?Azt hittem arra van a szervízdíj.
2021. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyugodtan szóvá teheted ilyenkor, hogy rossz volt az étel és a kiszolgálással is volt probléma.
2021. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. A szervizdíj az annak az ára, hogy kihozzák az asztalhoz? Mert akkor lehetne úgy is, hogy önkiszolgálósként kihozom magamnak és akkor nincs szervizdíj.


Ha pedig kötelezően fizetendő akkor meg ha elvitewlre kérek valamit akkor sincs szervizdíj mert nem kell se pincérkedni, se mosogatni.

2021. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, benne van az árban
2021. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Múlt hónapban egy szervizdíjas étteremben adtunk borravalót, a pincér konkrétan azt mondta, hogy "köszönöm, de az összeg már tartalmazza a szervizdíjat". Normális helyeken így megy. (És nem valami szupersznob étterem volt csillagászati árakkal.)

2. voltam

2021. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#4 Valóban arra van a szervízdíj, de többször olvastam, hogy sok helyen annak ellenére elvárják. Itt a GYK-n is olvastam, hogy még az étlapra(!)is felírták, hogy "kérik" a + borravalót.
2021. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9 Na, az ilyen étteremből elmennék a fenébe.Jó hogy már az étterem számláit nem akarják kifizettetni.
2021. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!