Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha sólet a főétel, mi mással...

Ha sólet a főétel, mi mással szokás menüvé kiegészíteni?

Figyelt kérdés

Nem kenyérre gondolok, hanem bármi másra, mert nem emlékszem, h hogy szokás menübe foglalni, pláne, h igencsak laktató étel, ugye...


Leves előtte? Akkor csak vmi nagyon könnyű leves lehet, húsleves, pláne hús nélkül vagy zöldségleves, nem? Vagy mi még?


Saláta? Szerintem sosem ettem salátával sóletet, szerintem nem is láttam így ajánlatban (vagy csak nem emlékszem rá...?), de ha mégis, milyen saláta egyáltalán?


Vagy mi más?



2021. dec. 17. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Én egy sólet után már csak egy mákos gubára vágynék 😎


Vagy valami sós aprósüteményt tudnék elképzelni.


Esetleg gyümölcssaláta.

2021. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezután szerintem én már semmit nem tudnék enni. :D
2021. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem is én főztem vagy szerveztem a ma esti ünnepi vacsoránkat, hanem a kedvesem, aki amúgy is szeret a konyhában ügyködni és bár húsmentes sólet volt a főfogás, ő már pár napja is mondta, h szeretne még vmit készíteni hozzá, pl. levest.


Mondtam neki, h szerintem nem szokás sólet elé levest adni, max. salit, de szerintem az sem kell, de szerinte sebaj, max. marad.


Ráadásul lencselevest készített hozzá, amit a legynagyobb hülyeségnek tartok, hiszen miért nem ment az a lencse is a sóletbe inkább, pont az a sólet lényege, h mindent bele, de szerinte kedve volt hozzá, innen a kérdésem, h csak nekem nem illik hozzá semmi, de már a mostani válaszok alapján sem úgy tűnik...

2021. dec. 17. 20:34
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A sólet egytálétel, semmilyen leves és előétel nem való hozzá.

Legfeljebb utána flódni, ha valaki még bír enni.


Előtte lencseleves kifejezetten gasztronómiai (és emésztő rendszer elleni) bűntény, de az a része is, hogy a lencse menjen a bab közé a sóletbe!

2021. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egytálétel, így nem igazán kíván nekem előételt a sólet. Ha még éhes valaki utána, akkor desszertnek esetleg valami túrós sütemény pl túros rétes, túros batyu, stb. általában babos ételekhez jól mennek.
2021. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szalagos fank, latkesz avagy tocsni, csoroge fank, turofank,
2021. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem mellesleg a Hanukanak mar vege van! Pont Mikulas napjan volt vege. Solet zsido kaja, Hanuka alkalmaval szokas kesziteni ... melle kulonbozo fankok es tocsnik illenek (es jol irtak korabban: a flodni).
2021. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Toljatok be utána még egy tál flódnit, aztán fületek érjen bokáig!
2021. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Már az is baj, ha a kedvesed főz? Pontosan mi a probléma azzal, ha készít valami extrat? Nem kötelező enni belőle.

Egyébiránt keress rá pár Márton napi menüre, ott megdobbenhetsz, mert előétel és leves is van a sólet előtt.

Hogy ki mit enne vagy nem enne előtte, vele vagy utána, az egyéni ízlés kérdése.

2021. dec. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat, #9 igazad van, én is így álltam hozza
2021. dec. 18. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!