Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Más is észrevette, hogy az...

Más is észrevette, hogy az ételszállító cégek főételeinél aránytalanul nagy a köret mennyisége a húshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert olcsóbb, mint a hús.
2021. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak aránytalanul nagy, hanem túl sok is. Rizsből kb. négy napra elegendő mennyiség van egy dobozban. Minek ennyi rizs?
2021. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: Na igen, a rizses kajákra ez hatványozottan igaz, még a kis adag főételben is. El tudom képzelni, mennyi lehet akkor a nagyban. :D
2021. dec. 20. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ennek az oka, hogy muszáj meglenni egy bizonyos súlynak (nem tudom, pontosan hány gramm), és inkább az olcsóbból, tehát a köretből adnak többet.
2021. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból a rizs felét eszem csak meg, és akkor van arányban a hússal. (Nekem amúgy így elég is lenne, szóval simán pazarlás, a rizs fele megy a szemétbe, ha hozatott kaja van.)
2021. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos meg kell lennie a súlynak, de ha pl. menzáról hozok kaját ott normális adagot tudnak adni, csak rendelős helyeken adják ezt az ipari mennyiségű rizst.
2021. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez nem csak ételszállító cégeknél van igy, hanem éttermekben is. Persze lehet, hogy csak én eszek kevesebb köretet a nagy többségnél. Plusz mivel az olcsó, ezért úgy méretezik, hogy mindenképp az fogyjon el később, ne a hús.
2021. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
Ezt a trükköt már az őskorban is ismerték, ez a koncepciója az összes köretes és egytál ételnek.
2021. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes, nekem sosem volt ezzel gondom. Sőt, épp az ellenkezője, főleg zöldséges köreteknél. Úgy látszik, kevesebb húst eszem az átlagnál :-) Különbözőek vagyunk.
2021. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Zöldséges köretekből persze, hogy kevesebbet adnak, mert az drágább, mint a rizs vagy a krumpli. A hús, amit adnak hozzá, attól még ugyanakkora. Attól nem lesz nagyobb, hogy kevesebb a köret. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
2021. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!