Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy kóla lesz meg egy sajtburger?

Egy kóla lesz meg egy sajtburger?

Figyelt kérdés
Mikor alakult ki, hogy egyes helyeken (nem csak gyorsétteremben, boltban, halászcsardában is) nem azt mondják, hogy kérek, vagy kérem szépen, hanem "lesz". És fordítva is, hallottam már pincértől ugyanezt, amikor fizetni szerettem volna. Miért?
2022. jan. 11. 22:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert még a köszönés is “Szia!” vagy “Mi lesz?” “Csak ennyi?.”

Amikor egy 20-30 vagy annál több évvel idősebb embert lazán letegeznek mert igy kell amerikai módra akkor nincs miről beszélni. Bunkók.

2022. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
40%
Mert már a mnimális illemszabályokat sem ismerjük. Szóval, már mindenki úgy él ahogy neki tetszik.
2022. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
72%

Ma is tanultam valamit, akkor erről leszokom


Egyébként szerintem nem illetlen, a nyelv változik, alakul, szlengek, kifejezések jönnek-mennek, ez is egy közülük

2022. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
40%
Undorító. A prolik használják, akiknek nem volt gyerekszobájuk. Szerencse, hogy nem dolgozom ilyen helyen, mert ha egy ilyen egyszerű tekintetű durung benyögné, hogy lesz, közölném vele, hogy nem lesz.
2022. jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%

Azért a magam védelmében: sokan használják, tényleg nagyon elterjedt, én nem is tudtam, hogy esetleg tiszteletlennek érzi a másik fél, és szerintem sokan így vannak ezzel. Tőlem is kérdezték már, hogy "Kártyával lesz?", és kártyával lett kifizetve

Nem feltétlen bunkóságból szólal meg így valaki, csak egyszerűen nem tudja, hogy nem illik. Kicsit távol esik az "aggyá má egy sajtbureszt meg egy kólát, tesó" féle megszólalástól

2022. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
17%
Mit vársz egy olyan társadalomban, ahol diplomás emberek, arra verik a nyálukat, hogy nincs egy öltönyük sem, mert ők akkora emberek, hogy nekik nem kell, mert nincsenek rászorulva?
2022. jan. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
26%
Attól is kiráz a hideg, amikor azt mondja, hogy 'köszöntem'. A köszön meg a megköszön 2 különböző dolog.
2022. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
57%
Felszolgálóként legszívesebben beleköpnék annak a kajájába aki azt mondja hogy lesz. Semmivel sem rövidebb mint a kérek és a köszi. Ez lenne a minimum
2022. jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem illedelmes, de rövid és tömör információ közlés. Nem támogatom a használatát, de az ellenoldal önérzeteskedését sem tudom elfogadni. Egy pénztáros ne csináljon már úgy, mintha szívességet tenne, mikor elvégzi a munkáját, amiért fizetést kap. Rózsát ne vigyek?
2022. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

5-ös:


Nekem a “Kártyázunk/Dugunk?” volt ilyen nagykereskedésben.😅

2022. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!