Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy mer olyat kihozni, ami...

Hogy mer olyat kihozni, ami nincs benne az árban?

Figyelt kérdés

Az alábbi pofátlanságok történtek velem:

1. Magyaros csárdában rendeltem valami levest. Hozott mellé a pincér kéretlenül egy tál nagypogácsát. Kommentár nélkül. Megettem 3 pogácsát, akkor értem annyira az aljára, hogy látom, az aljára van téve egy papír, hogy X Ft/darab. Ha csak egyet eszem, meg se láttam volna!

2. Étterem-kávézóban rendeltem egy pohár bort. Direkt kinéztem, hogy ne egy túl drága fajta legyen (egyetemistalét). Mondja a pincér, hogy az elfogyott, csak X fajta van. Elkezdem lapozni az étlapot, keresem az árát, erre mondja a pincér, hogy ugyanannyiba kerül. Fizetésnél derült ki, hogy dupla annyi volt.

3. Kértem egy jeges kávét, kérdezték, hogy mehet-e bele fagyi is, így több mint dupla annyi volt.

4. Vettem laptopot, kérdezték, hogy akarok-e rá ingyenes Windowst, majd miután kb. negyed órán át válaszolgattam mindenféle kérdésre, megbeszéltük, mikorra lesz kész stb., mondja, hogy az, hogy felrakják 30 000 Ft.


Én is szolgáltató és vállalkozó vagyok de szerintem a vevő ilyenmódú tőrbecsalása gyomorforgató és felháborító! Pofátlan! Az egy dolog, ha valaki meggyőz arról, hogy ez a kiegészítő még kell a termékéhez vagy, hogy amaz jobb minőségű, vagy hogy vegyek hozzá garanciát. De az, hogy kb. eltitkolja az árat, az szerintem nem fér bele, nem hagy jó szájízt! Az egy teljesen más szituáció, amikor pl. azt mondja a pincér, hogy kérnek-e még desszertet is, vagy mellé ajánlhatok-e egy jó bort, vagy kérnek-e még kávét, ezen a héten brazil különlegességgel kedveskedünk vendégeinknek, ott tiszta sor, hogy ez egy külön termék, és külön tétel, fizetni kell érte külön. De ez az úgy upsell, hogy nem mondjuk meg, hogy az mennyibe kerül, ez nekem nagyon visszatetsző. Nyilván arra építenek, hogy sokan nem mernek nemet mondani ill. nem ennyire tudatosak pénzügyi téren, ezt használják ki.


Én ha ilyennel állnék elő ügyfélnek, szembe köpném magam és nem csodálkoznék, ha nem jönnének vissza!

Ti ezt a helyzetet hogyan kezelitek ügyfélként vagy szolgáltatóként? Ti elviselitek ezt? Vagy csak velem történik gyakran ilyesmi? Ti mertek nemet mondani?



2022. jan. 21. 14:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
10: ja, értem..... 10 éve felb.cta az agyát, és most jött el a pillanat, hogy kiírja... :-D :-D :-D
2022. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Isten malmai lassan őrölnek... :D))
2022. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak a boros kérdésben van igazad. Akkor mit tettél? Szó nélkül kifizetted a kétszeres árat?
2022. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Velem ez még sosem történt meg szerencsére.

Ha kérdezik hogy akarok-e eztmegazt, akkor alapból feltételezem és tudom hogy extra ára lesz.

2022. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

a 3mas szerintem rendben van. ez ugyanaz mint a mekiben hogy menüben kéred e vagy milyens zószt kérsz hozzá (ahol nem jár)

a többi az vásárrlói könyves tényleg

2022. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

Jártál már külföldön?

Olaszo.-ban pl megvettük 5000 ft-nyi euróért Caprin a 2 gombóc fagyit, de nem ülhetsz le a fagyizó teraszán, még ha full üres se, csak kb plusz 2000ért.


A balkán vidéken és sok más helyen is alap hogy pogácsát stb tesznek az asztalra, ha nem kéred akkor azonnal el kell utasítani mikor leteszi, ha nem szólsz, de hozzá se nyúlsz is felszámolnak plusz 2-3 eurót teríték címen.


Spanyolországban volt olyan étterem, ahol rendeltünk csomó mindent, majd a végén 1 kávét, amit nem hoztak ki, de felszámoltak. Mikor szóltam azt állították de kihozták, ki kellett fizetnem..


Spanyolrszagban szinten pl a cipőpucolók nem hagynak békén, hiába mondtam hogy nem kell kb erőszakoskodnak, azt hittem majd adok neki 3 eurót érte a végén, erre azt mondja rá a-a, 10 euró lesz..hát majdnem eldobtam az agyam

2022. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Az egyetemistás-boros dolog 6-7 éve történt. Ott nem ettem.


A Mekiben se semmi, hogy a sült krumplihoz nem jár egy nyomás ketchup, hanem vegyél még kb. 100 Ftért. Mikor az alap.


Miért nem lehet előre közölni a teljes árat és akkor mindenki az alapján dönt? Mint amikor a légitársaságoknál a becsekkolásért, a csomagért, a teáért fizetsz. De ott legalább online veszed a jegyet és előre látod...


Látom páran azért megértették a helyzetet.


16-os ez nagyon értékes infó, eddig ilyeneket nem tapasztaltam, voltam Angliában, Fr.o.-ban, Németo.-ban és a Benelux államokban, de arra felé ilyenbe nem futottam bele. Franciaországban próbáltak átverni, de azok utcai trükkök voltak, nem ilyesmik.

Hm, lehet akkor ez ilyen balkáni fogás...


Én jobban szeretem a tiszta üzletet. Adjon normális minőséget és kérje meg az árát. Ez a sumákolás most már csak fáraszt.

2022. jan. 21. 23:50
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a világ nagyon sok esetben ilyen sumákolós. Sok az "apróbetűs rész".

Jobban jársz, ha a hozzáállásodat változtatod meg, és megpróbálod ezt elfogadni, vagy belekalkulálni, mert az az egy 100%, hogy a világ nem fog hozzád igazodni. Szóval csak saját magadat fogod stresszelni, ha te magad nem változol. Egyébként igazad van... de tudod ez is olyan mint a jin-jang.

Ha minden üzlet olyan tiszta lenne, mint ahogy elképzeled, akkor az válna természetessé, és senki nem értékelné.

Így, hogy vannak pofátlanságba hajló, vagy akár azt meghaladó marketing fogások, vagy lehúzások, az élet egy apró örömévé válik egy tisztességes, korrekt, tiszta üzlet.

2022. jan. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

X Ft/darab - basszus, Svájcban élek, nálunk alap, hogyha kapsz pl levest, vagy salátát, akkor ingyen! hoznak mellé egy kosár friss zsemlét.


Vagy a kolbászhoz ingyen jár 1-2 bürli (ennek nincs magyar megfelelője) + mustár

2022. jan. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

16-os, Olaszországban NEM ülhetsz ki csak úgy a teraszra, csak felárért, ez ott ALAP, és illik tájékozódni ilyenekről, ha külföldre készülsz ;)


Ugyanez az élőzene, stb.

2022. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!