Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy mer olyat kihozni, ami...

Hogy mer olyat kihozni, ami nincs benne az árban?

Figyelt kérdés

Az alábbi pofátlanságok történtek velem:

1. Magyaros csárdában rendeltem valami levest. Hozott mellé a pincér kéretlenül egy tál nagypogácsát. Kommentár nélkül. Megettem 3 pogácsát, akkor értem annyira az aljára, hogy látom, az aljára van téve egy papír, hogy X Ft/darab. Ha csak egyet eszem, meg se láttam volna!

2. Étterem-kávézóban rendeltem egy pohár bort. Direkt kinéztem, hogy ne egy túl drága fajta legyen (egyetemistalét). Mondja a pincér, hogy az elfogyott, csak X fajta van. Elkezdem lapozni az étlapot, keresem az árát, erre mondja a pincér, hogy ugyanannyiba kerül. Fizetésnél derült ki, hogy dupla annyi volt.

3. Kértem egy jeges kávét, kérdezték, hogy mehet-e bele fagyi is, így több mint dupla annyi volt.

4. Vettem laptopot, kérdezték, hogy akarok-e rá ingyenes Windowst, majd miután kb. negyed órán át válaszolgattam mindenféle kérdésre, megbeszéltük, mikorra lesz kész stb., mondja, hogy az, hogy felrakják 30 000 Ft.


Én is szolgáltató és vállalkozó vagyok de szerintem a vevő ilyenmódú tőrbecsalása gyomorforgató és felháborító! Pofátlan! Az egy dolog, ha valaki meggyőz arról, hogy ez a kiegészítő még kell a termékéhez vagy, hogy amaz jobb minőségű, vagy hogy vegyek hozzá garanciát. De az, hogy kb. eltitkolja az árat, az szerintem nem fér bele, nem hagy jó szájízt! Az egy teljesen más szituáció, amikor pl. azt mondja a pincér, hogy kérnek-e még desszertet is, vagy mellé ajánlhatok-e egy jó bort, vagy kérnek-e még kávét, ezen a héten brazil különlegességgel kedveskedünk vendégeinknek, ott tiszta sor, hogy ez egy külön termék, és külön tétel, fizetni kell érte külön. De ez az úgy upsell, hogy nem mondjuk meg, hogy az mennyibe kerül, ez nekem nagyon visszatetsző. Nyilván arra építenek, hogy sokan nem mernek nemet mondani ill. nem ennyire tudatosak pénzügyi téren, ezt használják ki.


Én ha ilyennel állnék elő ügyfélnek, szembe köpném magam és nem csodálkoznék, ha nem jönnének vissza!

Ti ezt a helyzetet hogyan kezelitek ügyfélként vagy szolgáltatóként? Ti elviselitek ezt? Vagy csak velem történik gyakran ilyesmi? Ti mertek nemet mondani?



2022. jan. 21. 14:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

" basszus, Svájcban élek, nálunk alap, hogyha kapsz pl levest


...akkor 4-szeres haszonkulccsal számolják az árát alapból, úgyhogy belefér az ingyen zsemle!


Más szokások, más kultúra, miket akarsz összehasonlítani?

2022. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Görögországban a Mekiben adnak majonézt meg ketchupot a menühőz akkor is ha nem kéred, plusz fa mini villát a krumplihoz, de egy Big Mac menü 7€ körül van árban. Nem tudom mennyi Budapesten évek óta nem voltam.
2022. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam ezt a fajta burkolt rásózást, mindig ajánlják a nagyobb méretet kávéban is, étteremben plusz dolgokat, cukrászdában innivalót pluszban. Mintha minden ingyen lenne közben csak növelni akarjak a számlát.
2022. jan. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A boros esetben a felháborodás abszolút jogos. A többin szerintem nem annyira.

Sok étteremben csinálják ezt, Spanyolországban pl konkrét sajttálat hoztak ki előételnek, anélkül, hogy kértem volna. Ha nem nyúlsz hozzá, akkor visszaviszik, ha igen, felszámolják. Egyrészt én is meglepődtem, másrészt azért gondoltam, hogy nem ingyen lesz, és ha beleeszek, fizetnem kell. Végül olyan jól nézett ki, hogy betoltam az egészet, szóval én jól jártam, mert ettem egy finom kaját, amit magamtól nem rendeltem volna. Ők bizonyos szempontból jól jártak, mert megettem a burkoltan tukmált kaját, más szempontból viszont rosszul, mert aztán más már nem fért belém, úgyhogy végül olcsóbban megúsztam, mint ha főételt rendeltem volna.

A mekiben, gyorsétteremekben is mindig kérdezik, hogy adhatják-e menüben, nagyobb krumpilval, ilyesmik. Itt az "adást" nem úgy kell érteni, hogy ingyen. A boltban is megkérdezik, hogy "Még valamit adhatok?" Azt is úgy értik, hogy veszel-e még valamit. Rá lehet kérdezni, hogy mennyibe kerülne úgy pluszban.

A számítógépest nem tudom, nem szoktam ilyesmiket vásárolni. De lehet maga a program "ingyen" volt, csak a feltelepítését számoltak fel.

Egyrészt nyilván ezek kicsit sumák dolgok, másrészt azért kb mindenki tudja hogy ezek a dolgok így működnek. Kb mint az újságot "osztogató" emberek az aluljárókban, először tőlük is elvettem, mert azt hittem sima szórólap, aztán kérte a pénzt. Hát visszaadtam, már tudom, hogy nem szabad elvenni. Van egy bizonyos kultúrája az éttermeknek, még a gyorséttermeknek is, amiben meg kell tanulni mozogni.

2022. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#22 most nálunk egy Big Mac hamburger 1160 ft, menüben 1780 ft.

Vélhetően nálatok beleszámítják az árba az "ingyenes" szószt, ha az euró 350,akkor nálatok 2450 egy BigMac.

2022. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a parkokban a nagyágy fizetős. Mindegy, ha csak öt percet ülsz rajza turistaként.
2022. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
85%
Nyugágy, bocs, a telefon kijavítja
2022. jan. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
87%

Az online kereskedelemben (távollévők közötti ker.) már régesrégóta érvényes a szabály, hogy ha valamit nem rendeltél meg, azt nem vagy köteles kifizetni. Mert sok cég trükközött azzal, hogy behúzóként lehetett rendelni nagyon olcsón ezt-azt, de a rendelés "apróbetűsében" ott volt, hogy ezzel elkötelezed magadat, hogy később rendszeresen küldjenek neked csomagokat - persze azokat már a rendes (vagy felárazott) áron. A póruljárt emberek meg fizettek, ill. rájuk küldték a behajtócégeket. ITt a rendelet fontos része:



17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet - A távollévők között kötött szerződésekről


8. § (1) A gazdálkodó szervezet nem követelhet a fogyasztótól ellenszolgáltatást, ha olyan árut értékesít illetve olyan szolgáltatást nyújt, amelyet korábban a fogyasztó nem rendelt meg.


(2) A fogyasztó nyilatkozatának elmulasztása esetén sem lehet vélelmezni a gazdálkodó szervezet ajánlatának - hallgatólagos - elfogadását."



Talán nem ártana ezt a szabályozást - megfelelő módosítással - az IRL kereskedelemre is kiterjeszteni...

2022. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
A 4-es pontnál az is zavart, hogy egy hosszú kérdéssor után közölte, azaz vesztegette az időmet + rengeteg adatot megosztottam ezáltal.
2022. szept. 11. 10:16
 30/31 anonim ***** válasza:
78%

Igen sajnos, ha étterembe mész annak ára van. A pogácsás és a boros sztori elég nagy pofátlanság tényleg, de neked mint szolgáltatást igénybevevő, fizető vendég sem illik olcsójános módjára fent akadni az ilyen dolgokon. Egy étterem nem egy bolt. Eszel, iszol aztán kapod a számlát, amin fel van tüntetve mit fogyasztottál. Én a napokban bementem egy étterembe, ahol kértem egy üveg bort elvitelre, elmondták az árát, majd szó nélkül felszámoltak 10 % felszolgálási díjat, mégse álltam neki hepciáskodni. Mondtam viccesen a pincérnek, hogy legközelebb itt fogyasztjuk el.

Windows-t meg sehol se telepítenek ingyen. Meg kellett volna kérdezni, hogy mennyibe kerül.

2022. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!