Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországon (és főleg a...

Magyarországon (és főleg a fővárosban) van valahol autentikus, igazi japán ramen?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy NEM a kínai ramenre gondolok, hanem a japánra. Arra, amin egyfajta rántás van és krémes az íze. Ami ilyen: [link]


Ettem ilyet külföldön. Sok helyen próbáltam Bp.-n, de egy helyet se találtam, ami pont ilyen. Legközelebb a Komachi és a Sakura ramen vannak hozzá, de még azt se éreztem az "igazinak", ráadásul az adagok is elég kicsik (nyilván nem egy előétel, az igazi ramen akkora adag, hogy egy fogásként is jól lehet lakni vele). Amit én külföldön ettem, abban volt répa, kukorica és gyömbér is a miso mellett. Az Eötvös utcában is van egy japán étterem, de ott se éreztem az igazinak.



Van még valakinek tippje, hogy lehet-e valahol ilyet kapni Bp.-n?



2022. febr. 22. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Skála Metró aljában lévő japán étterem...???? Nyugati tér..


[link]

2022. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én itt rament egyáltalán nem látok az étlapon.
2022. febr. 22. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Tehát ramen levest akarsz?
2022. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetleg?

[link]

2022. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan, hogy “igazi japán ramen”. A ramennek Japánban is rengeteg fajtája van, illetve ahány étterem annyi recept. Például az átlag japán ramenben általában nincs se kukorica, se répa.
2022. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ENSO, remélem a séfváltás óta nem álltak a földbe. Illetve bár nem összességében a kedvencem, de a Fuji is jó és autentikus ramen terén.


A Wafuban is finom volt, de most úgy látom levették az étlapról, a Kicsi Japánban pedig esetleges jelleggel van, nem a rendes étlap része. Kérdezd meg előre, hogy terveznek-e valamikor.

2022. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!