Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért kell gyerekmenüként...

Miért kell gyerekmenüként paradicsomostésztával tömni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Főleg németeknél ilyen ikeás gyors kajáldában látom, de egyéb vendéglátóhelyeken is, hogy gyerekmenü=paradicsompürés tészta.


Úgy gondolják, hogy ezt annyira ellenállhatatlan gyerekeknek, vagy hogy egészséges? Vagy nem viszi a gyerek foga a normális ételt?

Vagy csak annyi, hogy itt kis befektetéssel le lehet húzni a szülőket?



#gusztus #paradicsomos tészta #Paradicsomos spagetti #Paradicsomos szmötty
2022. máj. 20. 15:08
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, gyerekkorodban egyszer megvert egy gonosz paradicsom és elvette a zsebpénzed? Vagy mi ez a mániás ellenszenv?


Azért ilyen egyszerű a gyerekmenü, mert nagyjából az összes gyerek szereti, a válogatós gyerekeknek általában a hússal, zöldségekkel van bajuk, tészta, paradicsom, sajt a többségnek oké. Lehet, hogy nem ez a kedvencük, de ez egyfajta jolly joker, ha a normális kajákból valaki nem tud választani. Tedd túl magad rajta.

2022. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Étteremvezetőként a következőket tudom neked írni:

Nem szeretjük a gyerekeket, pláne nem az iskoláskor alattiakat. Rohangálnak, visítoznak, nem jó nekik semmi... persze van kivétel, de a többségük nem jó vendég egy étteremben. Viszont az emberek nagyrésze családos, úgyhogy a gyerek egy tartozéka a vendégeknek, szóval megpróbáljuk minimalizálni az olyan rendeléseket, hogy "csirkemell apróra vágva gombás tejszínes szószban, de a gombát turmixolják le, különben Pistike nem eszi meg". (És ha ezt kiviszed neki, akkor Pistike kitalálja, hogy ő ma a csirkemellet sem szereti, mert nem úgy van fűszerezve, ahogy anyu szokta.)

Szóval vannak ezek a joker kaják, amiket a gyerekek 90%-a megeszik: rántotthús, spagetti akármivel, virsli, rántott dínófalatok... Nyilván az étterem kategóriájától függ, hogy mondjuk a virsli vagy ilyen mirelit szarok rákerülnek-e az étlapra, meg persze az üres tésztát sem írjuk ki, mégis gyakran rendelik ezt a gyerekek.

Természetesen gyerekek között is van ínyenc, egyik kis törzsvendégünk mindig olyasmit rendel, amit még nem próbált nálunk, igaz, ő már 8 éves, de 4 éve is ilyen volt.

2022. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
31# nem volt soha zsebpénzem, mert szegények voltunk... és kellett a pénz paradicsomra. 😂
2022. máj. 20. 19:38
 34/45 A kérdező kommentje:
32# végre őszinte és realista válasz.
2022. máj. 20. 19:38
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

"31# nem volt soha zsebpénzem, mert szegények voltunk... és kellett a pénz paradicsomra. 😂"


Akkor nem tévedtem nagyot, a paradicsom miatt nem volt zsebpénzed. Így már érthető az utálat.

2022. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
36# csak vettem a lapot, egyébként nem utálom, csak gyerekként nem szerettem.
2022. máj. 20. 19:53
 37/45 anonim ***** válasza:
86%

30-as: a gyerek OTTHON kap mást, csak ahogy a 32-es is írta, étteremben (vagy más idegen helyen) nem feltétlen eszi meg a legtöbb ételt, mert nem olyan, mint otthon. Kisebb gyerek esetében nem az étterem a megfelelö hely új ételek megismerésére, mert ha nem ízlik neki, akkor vagy rendelnek neki mást (adott esetben akár 6-8 különböz ételt is), amíg valamit hajlandó megenni, vagy éhes marad és ordít!

EZÉRT jogos éttermekben az általánosan kedvelt paradicsomos tészta, rántott hús, stb-t kínálni, mert azzal nem szokott ilyen probléma lenni.

2022. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
18%

Én azt nem értem:


Miért kell ennyire kisgyereket étterembe vinni?


Őt nem érdekli, minden más vendég ebédjét/vacsoráját elrontja egy ordító gyerek, az étterem személyzete meg már egy babakocsi és egy óvodás gyerek látványától is kimenekül a világból. A szülőnek se hiszem, hogy élvezet lenne, hogy ott szenved mellette a gyerek.


Tisztelet a kivételnek, de én egyből becsomagolnám legszívesebben a kajájukat ahogy elkezd hisztizni a gyereke.


Szeretem a gyerekeket, de nem az étteremben, moziban, kávézóban, színházban. Nincs ott a helye.

2022. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
A 9-10 éves gyerek is gyerek. Annyi idősen már nem kéne hisztizni, ha nem debil. Sőt a mi időnkben 6-7 évesen már nem volt jellemző, csak manapság természetesnek veszik, hogy mindent hagyunk a kis zsarnokoknak, ők meg ezt pontosan tudják.
2022. máj. 21. 06:26
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

39-es: mert pl. nem ott élnek, ahol éppen vannak - nyaralás, kirándulás, egyéb ok -, de ettöl meg akarnak enni. Ez nem "élvezetröl", hanem simán evésröl szól.

Meg haa valakinek van egy vagy több gyereke, azt nem tudja egy napra "kikapcsolni", ha valahová mennek a szülök, a gyereket is kell vinnipk magukkal - és továbbra is fenn áll az, hogy nem akarnak egész nap éhezni.

Másrészt nem az a gond, hoyg gyerek van az étteremben, hanem ha a gyerek nem tud nyugton és csöndben maradni.

Már 3 éves gyerek is képes fél-egy órát nyugton lenni, ha végzett az evéssel, akkor szabad neki rajzolni vagy más csöndes tevényekséget folytatni, nem kell rohangálnia meg sikítania. Ha meg annyira nyugtalan tipus, akkor a szülök felváltva ki tudnak vele menni kicsit mozogni.

2022. máj. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!