Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Olyat csinálhat egy kajálda,...

Olyat csinálhat egy kajálda, hogy nem a megfelelő alapanyagot írja ki?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy kacsamájas rizottó volt kiírva, és csirke máj volt benne. Én nagyon szeretem a májat, észrevenni a különbséget. Nem tudom árban számít-e, inább csak az frusztrál, hogy hazudnak az embereknek. Nem étterem, hanem egy pláza kajálda volt, szóval lehet ezeknél inkább az ilyet el kell engedni? Ti erről mit gondoltok?
2022. jún. 9. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem ez simán lehúzás.
2022. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg akkor és ott reklamálhatsz, mert nem jogos.

De ugyanakkor azt is gondold végig, hogy adott esetben egy nem kellöen hízott kacsamáj nem igazán megkülönböztethetö egy csirkemájtól sem ízben, sem kinézetben. (házi vágás esetén is elöfordult már, hogy a kacsamáj nem volt másabb, mint a csirkéé)

2022. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak laborvizsgálattal nem tudod bizonyítani, nem sok esély van az igazad érvényesítésének.
2022. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy ismerősöm kajáldában dolgozott. És egyszer úgy jártak. Rántott csirke comb lett volna másnap, este besózták a combokat, de nem takarták le. Reggelre beköpte a légy, de már kiírták a menüt. Krumplis tészta lett, a krumplipüré és a rántott csirkecomb helyett. Szóval néha lehetnek balesetek.
2022. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Az elég furcsa kajálda, ahol egész éjjel szabadon (hütés nélkül) marad a csirke. Meg egész éjjelre besózni sem sok konyhai tudásra utal!
2022. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet hogy pecsenye kacsamáj volt?Ízre állagra hasonlít a csirkemájra és az értéke is hasonló
2022. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy többen hangoztatták, kacsamájból több minőség is létezik, és a kategóriák között óriási különbségek lehetnek! Simán összekeverhető, még annak is, aki rendszeresen eszik kacsamájat.

Nekem pl. szarvassal volt már olyan, hogy a vendég meg akarta nekem magyarázni, hogy ő minden héten szarvast eszik, tudja, hogy az milyen, és ez márpedig nem az. Aha, 2 nappal előtte szedtem szét az állatot...


Egyébként persze, elvileg az ilyeneket mindig jelezni kéne, én is megvetem, mikor egy vendéglős a vendégek (meg a melósok) lehúzásából, átb-szásából, kizsákmányolásából akar megélni.

Mint a '70-es évek Balaton-partján, a Kelet-Német turistákból...

Fel kéne már nőni egy minőségi vendéglátáshoz, a férgese meg hulljon ki a piacról!


Csak hát konkrétan a te esetedet baromi körülményes bizonyítani.

Te azt mondod csirke, ők rámondják, kacsa. 1:1.

A fogyasztóvédelem, az állat egészségügyi hatóság, elvileg be tudná vizsgálni, de őszintén, nem hinném, hogy foglalkoznának ilyennel.


Még talán a fogyasztóvédelem, vagy a NAV megcsinál egy olyat, hogy mutassák be nekik a számlát a kacsamájról, de szerintem ez a max , amit energiát ebbe belefektetnének.

És ez se bizonyító erejű, csak ha nincs számla.

DE ha van, (mondjuk tized annyi mennyiségről, és a többit csirkemájjal pótolta) akkor máris nem tudnak vele csinálni semmit, mert vett májat, tehát elvileg bele is került az ételbe.

Hogy gyakorlatilag belekerült e, azt nagyon komplikált kinyomozni.


De amúgy egy rizottóba valószínűleg a legócskább kacsamájat vették meg, egy önkiszolgálóban egy ilyen kaliberű ételhez nem fognak még közepes minőséget se venni. Az ilyen lim-lom kacsamájat meg nem igazán fogod tudni megkülönböztetni a csirkétől, szóval még az se biztos, hogy igazad van.

2022. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem akartam én feljelenteni, se semmi, csak meglepődtem, hogy ilyet lehet-e csinálni. Nem tudtam, hogy van rossz minőségű kacsamáj is, általában drága, mint a fene mindenhol.
2022. jún. 11. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem olyan extra minőség, azt azért az éttermek be tudják szerezni olcsóbban is. Nagyobb beszállítóktól, ami ki se kerül kereskedelmi forgalomba. Lehet pont azért tették fel kínálatba, mert hozzá tudtak jutni olcsón. Akciók is szoktak lenni... Csak hát olcsó májnak híg a leve. :D

Én a múlt héten vettem egy ilyen beszállítótól 20 kiló grillsajtot fél áron. Nem magamnak persze, hanem az étteremnek ahol dolgozom.

2022. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!