Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Budapesten miért van viszonyla...

Budapesten miért van viszonylag kevés magyaros étterem?

Figyelt kérdés
Tudom azért lehet találni, de sokkal több török vagy kínai étkezde van a városban. Miért nem fektetnek erre nagyobb hangsúlyt? Kereslet lenne rá,

2022. júl. 27. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Mert a legtöbb ember a "magyaros" kajákat eszi otthon, azért nme megy étterembe.

Szóval nem igazán lenne rá kereslet.

Vannak a kifözdék/házhozszállítók - erre van valamennyire kereslet, az alsó árkategóriában, meg vannak neves éttermek, ahol vannak magyaros ételek, de ezek meg felsö kategóriásak, föleg külföldieknek.

2022. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: Kifőzdékből lehetne szerintem több. Az ilyen helyek mindig dugig vannak, ez alapján nekem úgy tűnik, hogy lenne rá kereslet.
2022. júl. 27. 16:20
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem valószínü, feltehetöen csúcsidöben mégy csak oda, egyébként meg (majdnem) üres.

A kifözdéseknek csak akkor éri meg üzemeltetni, ha közel egész idö alatt tele vannak, egyébként több a kiadás, mint a haszon.

2022. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Hát, voltam már minden napszakban, nem is egyetlen ilyen helyen, de sokan voltak. Általában később ebédelek, mint az emberek többsége.
2022. júl. 27. 16:41
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom azért lehet találni, de sokkal több török vagy kínai étkezde van a városban."


Ezt a marhaságot meg honnan veszed? A lakásom 1km-es sugarában tudok minimum 6-8 magyaros kifőzdéről és 2-2 törökről (giroszos, nem rendes főtt ételt árusító török) és kínairól. Még a legbelsőbb belvárosban is bőven vannak kifőzdék, csak általában jóval eldugottabb helyeken, mint a sokkal hosszabb nyitvatartásuk és a picit magasabb áraik miatt nagyobb hasznot termelő török és kínai helyek. A legtöbb magyaros kifőzde 11-kor kinyit, aztán 2-3 felé be is zár, mert addigra már nincs semennyi vendég.

2022. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Még ha nem is kifejezetten magyaros egy étterem, akkor is lesznek az étlapon olyan fogások, amik magyarosnak mondhatóak. Ahhoz nem kell speciális helyre mennek hogy gulyáslevest, pörköltöt, vagy somlóit egyél.
2022. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5: Akkor indulj el adott irányban a belvárosban (nem kell a legbelsőbb belváros legyen) és számold meg, hogy hány kifőzdével, illetve hány törökkel találkozol.
2022. júl. 27. 19:59
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Megint egy olyan kérdezö, aki "feltételez" valamit, és bárki is ír, aki nem zet tapasztalja, akkor is ragszkodik azzoz, hogy "csak neki" lehet igaza!


A "nem legbelsö belváros" azon részén, ahol gyakran járok, kb 10-15 kifözde jut egy török vagy kínai kajáldára, akármelyik irányba indulok is el.

2022. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: De ezt nem csak én feltételezem, másoktól is ezt hallottam. Nem csak az én véleményem, cikket is láttam már erről
2022. júl. 28. 12:36
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

"De ezt nem csak én feltételezem, másoktól is ezt hallottam"


Szóval feltételezed + "hallottad". Esetleg próbáld ki ezt a vad dolgot, amit Budapesten sétálásnak hívnak és már többen javasoltunk neked. Ahogy az 5-ös kommentben is írtam, a magyaros kifőzdék a belvárosban eldugottabb kis utcákban vannak, mert csak azt a bérleti díjat tudják kitermelni a heti 20 óra nyitvatartásukkal. Míg a török és kínai négyszer hosszabban üzemel. Ettől függetlenül a kifőzdék száma magasabb.

2022. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!