Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi kerül egy gyros pitában...

Mi kerül egy gyros pitában 1300 ft-ba?

Figyelt kérdés
Gondoltam veszek egyet, mert szeretem... Megláttam az árakat, ès lesokkoltam....
2022. aug. 31. 16:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
köszönöm, valószínűleg túl régi volt a stratégiám
2022. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
illetve rosszabb a rálátásom. bár ettől függetlenül pénzem sem lesz több
2022. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Hát igen, pont nemrég beszélgettem itt valakivel, ez az infláció lényege.

Hogy a fizetés mindig utolsónak követi az árakat.

Így az ember mindig kevesebb pénzből vásárol, mint amit az árak indokolnának.

"Békeidőben" ez lassú folyamat, (de állandó!) és az emberek se annyira elégedetlenek, mert 1-2 éven belül mindig igazodik valamennyit a fizetés... (persze a lassú infláció akkor se áll meg, tehát a fizetés emelés csak az aktuális árakhoz emeli a bért, de az aktuális ár, már másnap egy picivel több!)

De ilyen káoszos időszakban, mikor több fronton emelkedik minden, és drasztikusan, messze nem tudja a fizetőképesség időben utolérni az árakat.

(és sajnos láttuk már a történelemben párszor, hogy ez hosszabb ideig fennáll, az összeomláshoz vezet)

2022. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!