Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Infláció miatt több borravalót...

Infláció miatt több borravalót kell adni a futárnak?

Figyelt kérdés
Eddig egy 200ast szoktam adni
2022. dec. 4. 16:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9%

Na megjött a heti borravalós kérdés, amin a fillérszexuálók körbetrombitálhatják a világnak, hogy ők mennyire ruppótlanok.


Ha 12 ezres rendelést adsz le, akkor jó eséllyel Wolton vagy Foodpandán teszed ezt, ami felszámít a szállításért is 10%-hoz közelítő díjat, aminek jó része a futáré. Ezen felül 200-at adni elmegy, bár szerintem manapság inkább 3-500 az "alap" borravaló.


Ha meg 20 fős családi ünnepre rendelsz annyi sültes tálat, hogy az autóhoz négyszer fordul a futár, és a 20km-re lévő étteremből ingyenes volt a kiszállítás, ott igenis illik 10%-ot adni.

2022. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
9: Attól, hogy kártyával fizetsz, még ugyanúgy elvárják a borravalót.
2022. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
#10 Nem mindegy, hogy te mész le a kapuba, vagy ő mászik meg 9 emeletet.
2022. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

@13, nyilván ha felhozza, akkor kap borravalót.

Ha nem, akkor nem.

(10-es vagyok)

2022. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
Hiába pontozzátok le a 12-esemet. Ez tényállás, hogy attól, hogy kártyával fizetsz, még várják a borravalót. Nem is értem, mi alapján feltételezik egyesek, hogy nem.
2022. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
#12 & 16 Nem rendelek házhoz ételt (mást sem), nem tudok a futár-borravaló kérdéshez hozzászólni. De, hogy elvárják a borravalót vagy sem, az tény-, és nem véleménykérdés.
2022. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
16: A lényeg, hogyha van olyan prosztó futár, akinek szokása "plusz fűszert" nyomni azon rendszeres rendelők ételeibe, akik sosem adnak borravalót, attól, hogy valaki mindig kártyával fizet, még ugyanúgy megteszik.
2022. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
megteszik=megteszi
2022. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
75%
Nem futár vagyok, hanem barista ugyan, de én örülök minden aprónak is.. egyrészt elismerés, másrészt meg ugye nem kötelező dolog, így jól esik ha valaki azt a kevés pár tíz forintot is visszadobja a bödönbe. Az viszont ciki, ahogy a múltkor jártam, mutatom, üres a kassza, nincs apróm szinte (előtte kellett feltörni az adományos kasszát, hogy beváltsuk), és a csávó az utolsó ötforintost is visszakérte, leállt vitatkozni. A borravaló opcionális, de öt forint szerintem senkit nem taszít csődbe..
2022. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
#19 Egy dolog, hogy kit mi dönt csődbe és más, hogy ami visszajár, az visszajár. Én is meggondolom, hogy otthagyjam-e az aprót, amikor látom, hogy a tekintetükkel "követelik".
2022. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!