Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem elégedett meg a pincér?

Miért nem elégedett meg a pincér?

Figyelt kérdés

Tegnap este ettem pizzát, a végén fizettem. 3150 forint volt a pizza és adtam 3 darab ezrest, meg egy kétszázast. 3200 forintot. Mondtam nem kérek vissza. L

Megköszónte de látni kellett volna milyen fapofát vágott, de mikor köszöntem, visszaköszönt, hogy viszontlátásra. Miért nem elégedett meg 50 forinttal mikor még a fizetése is ott van?


Ha 10 ember ad 50 forintot, az már 500 forint.


Most mennyit adjak? 4000-et es ne kérjem vissza a 850 forintot? Ígyis nagyon drágák lettek a pizzériák is.



2022. dec. 14. 21:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
10 százalék szokott lenni a szervízdíj... ritka paraszt dolog 50ftot adni egy étteremben.
2022. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
3500at adtam volna, mondjuk én nem vagyok olyan fillerbszó aki étteremben eszik, bezzeg az aprót sajnálja a szervízdíjra. Ha neked 300 ft borravaló sok, minek mész étterembe?
2022. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%
Ha annyira fontos nekik a szervízdíj, akkor számolják bele. Egy csomó helyen már úgy megy, és akkor nincsenek ilyen hisztik meg pofavágások.
2022. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
ha nem kamukérdés, akkor csak egyszerűen többhöz volt szokva. még nem volt olyan helyzetben mikor pont az az 50 ft. hiányzott volna neki valamihez hogy megvehesse. változhatnak még az idők, lehet a jövőben átértékeli és eszébe jut ha megszorul
2022. dec. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A multkor meg egy jó rántott sertésbordát ettem sajttal, baconnal töltve , sültkrumplival és volt 3700 forint az egész. Egy pincérnő volt, még fiatal és fizettem ötezressel. Csendben voltam, eltette az ötezrest és várt. Nem pedig vette volna az erőt és adta volna visszafele az 1300 forintot, hanem várt. Mire várt, arra, hogy mondjam, hogy ennyiből meg enbyiböl kérek vissza, hátha kap borravalót. Én meg mondtan, hogy 4000-ből kérek vissza. Úgy gondolta, hogy lehet az 1300 forintot otthagyom. De bánom azt is, hogy 300 forintot otthagytam. Nem kellett volna, márcsak azért sem, mert ilyen szemtelen hogy nem adta visszafelé a visszajàrót, hanem várta a borravalót. Mintha megszokott dolog lett volna, hogy abban az étteremben mindenki ad borravalót, nem úgy mint máshol, hogy sokan nem adnak. Ezt a pincérnős sztorit csak azért írtam ide, mert ebből az következik le, hogy ahol nincs szervízdíj, ott elvárják.
2022. dec. 14. 21:59
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
Hát megszokott dolog egy étteremben igen. Bszki... te eddig hol éltél?
2022. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ahol nincs szervízdíj, ott illik. Mi a kérdés?
2022. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Szóval ha jól értem, most másodszorra jártál az életedben étteremben.


Mielőtt színházba is mennél, beszélgess ismerősökkel.


Ha meg legközelebb mész ugyanide, akkor vegyél vissza a stílusodból, mert sok jót nem kapsz a felszolgálóktól, ha megjegyeztek.

2022. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem el hogy ilyen suttyó ember létezik 🙈🙈
2022. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
undorítóak vagytok mind vendéglátós fröcsögők hogy a kérdezőt szidjátok le olyanért amit saját joga lenne eldönteni ad-e pluszpénzt bármennyit is. kívánom éljétek meg és értékeljétek át hogy mit jelenthet 300 forint ha zene múlna valami
2022. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!