Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem akar egyik étterem...

Miért nem akar egyik étterem sem a Mcdonald's bejövős ajánlatával versenyezni (1290 Ft)?

Figyelt kérdés

Mondjuk léphetne-e erre valamit a Burger King vagy a KFC valamit.


Vagy mondjuk a magyar gyorséttermek kitalálhatnának kisebb sajtburgereket, hasonló árba, hasonló ajánlattal.



2023. jan. 12. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%

A bk meg a kfc az egy cég a mekivel.

Valamennyire nyilván külön szegmens, más kínálat, kissé más arculat, de ettől még nyilván nem foglan saját maguknak konkurenciát csinálni.


Ezért van, hogy kisebb városokban nincs is, csak meki, vagy a másik 2-ből valamelyik, esetleg 2 féle, ez megegyezés alapján megy, hol mi legyen, és lehet e 1 városban 2 vagy mindhárom éttermük. Hogy ne csináljanak saját maguknak konkurenciát. Mivel ha megoszlik a forgalom, veszteséges sz üzemeltetés.


Egy magyaros étterem meg nem sajtburgerről szól.

Ezerszer többet veszítenek, ha fillérbaszásból elkezdenek majmolni valami olyat, amihez semmi közük, szembe köpve a saját kialakult arculatukat.

Mint ha a meki elkezdene féladag bakonyi sertésragut árulni galuskával, mert a szomszéd magyaros étteremben menübe eladnak belőle 200 adagot, akkor biztos jó üzlet... Saját magukból csinálnának bohócot.

2023. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
*fognak
2023. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
... egy komolyabb magyaros étteremből egy valamire való szakács le is számol, ha a főnöke kitalálja, hogy holnaptól büfés lesz, és hamburgert kéne csinálni.
2023. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

#1


hogy lenne már egy cég? :D ne írj baromságokat

2023. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem szorulnak rá.
2023. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert más stratégiát követnek.

Én pl. nem megyek semmire ezzel, mert egy éve vegetáriánus vagyok: míg a Meki nem hogy nem lép semmit, meg is szüntette pár éve az egyetlen sajtos nugettsét, a másik kettő legalább próbál kedvezni valahogy a vegetáriánusoknak.

2023. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

4-es a baromságokat te írod, mert attól, hogy nem egy cég, a lényeg még érthető, fölösleges kötekedni, pláne úgy, hogy érdemi infót nem adsz, és úgy, hogy a kötekedésed és a sértegetésed abszolút nem változtat a lényegen.


A lényeg meg az, hogy hiába több cég, egy befektetői érdekeltség alá tartozik.

És ezért, még ha minimális szinten van is köztük egy egészséges verseny, konkurenciát akkor se fognak a saját testvér cégüknek csinálni!

2023. jan. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el vagy tájolva a piacgazdaság működésétől.
2023. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként jó kérdés, az elmúlt idők egyik legjobb ajánlata szerintem gyorséttermi szinten.


Talán vendégcsalogatás lehet egy kis veszteséggel kalkulálva, én is párszor betértem csak ez miatt, ha gyorsan kellett kajálnom vonat előtt, ha ez nem lett volna, akkor valószínűleg a kínaiban kötöttem volna ki :D

2023. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi ez az ajánlat pontosan?
2023. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!