Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Külföldi éttermi szokás?

Külföldi éttermi szokás?

Figyelt kérdés
Eddig sajnos életemben nem sokszor jártam a határon túl, Görögországban voltam 2 szigeten nyaralni. Mindkét helyen azt tapasztaltam, hogy az éttermekben ha nem szólunk, hogy ne hozzanak kenyeret (meg pl Karpathoson valami irdatlan büdös és csúnya kencét hozz, talán valami olivabogyós dolog...brrr) akkor automatikusan hozzák és fel is számolják a végén 2-3 euróért akkor is, ha nem nyúlunk hozzá. Idén a Kanári-szigetekre utazom majd, és eszembe jutott, vajon a spanyoloknál is szokás ez? Esetleg van olyan éttermi szokás náluk, ami fura, vagy érdekes?

2023. jan. 10. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Nem szoktam szólni, mert ha már étteremben eszek, akkor nem azon a két eurón hisztizek - úgysem, hogy mellesleg egy csipetet nem eszek a kenyérből, hacsak nem 100% gluténmentes.


Az olívás cucc pedig valamilyen pesto lesz, ami mellesleg rhadt finom - csak nem szaglászni kell, hanem enni ;)

2023. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A spanyoloknál nem tudom. A portugáloknál volt olyan, hogy komplett sajt tálat kihoztak kenyérrel meg szószokkal. Ha egyáltalán nem nyúltál hozzá, akkor nem számolták fel. Mondjuk velem rosszul jártak, mert imádom a sajtot és sokszor megettem. Viszont kisétkű vagyok, úgyhogy nem előételként, hanem mint főétel. Úgyhogy én olcsón ettem finomat.
2023. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!