Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy étteremben miért nem...

Egy étteremben miért nem tudnak egy körülbelüli várakozási időt mondani?

Figyelt kérdés
A rendelés leadásakor, ha tényleg szakemberek dolgoznának ott azért egy nagyjábóli várakozási időt illene tudna mondani. 30-60-90 perc, ilyen pontossággal. Az elég nagy képzetlenségre vall, ha valaki megbecsülni sem tudja a feladat elvégzéséhez szükséges időt.
2023. jan. 22. 11:42
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
#11 : Nem találhatnám ki, mert honnan tudjam én, hogy hányan dolgoznak a konyhában!?
2023. jan. 22. 20:51
 12/42 anonim ***** válasza:
58%

Nem értelek, Kérdező. Még mindig nem jöttél rá, hogy a vendég dolga, hogy alkalmazkodjék a pincérhez és gondoskodjék a kényelméről.

Ha nincs 3 órád megvárni egy készételt, ne menj vendéglátóhelyre!

2023. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
#14 : Igen! Úgy tűnik emiatt kell ennyi hiánymunkás! :) Röhej, hogy valaki abban ne tudjon becsülni, amihez állítólag ért.
2023. jan. 23. 09:39
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, látom azóta már kiderült.

Nos, ebben az esetben valóban abszolút elvárható egy körülbelüli saccolás, ez vitathatatlan, és nélkülöz mindenféle megmagyarázást.

Ami mostanában erősen befolyásoló tényező, az a vendéglátást ért brutális csapások sorozata.

Márpedig minél rosszabb üzlet egy iparág, annál inkább felhígul, minél kevesebb pénz van benne, annál inkább elsilányodik.

Egyre gyakrabban találkozom olyan megoldásokkal, hogy 3 nap alatt betanított munkások próbálnak olyan feladatokat ellátni, amit eddig 3 évig tanult valaki.

2023. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
#14 : Ez sem baj, sőt az sem, ha 3 órán át készül valami. DE mondja meg előre! Nem becsapni kell a vendéget! A fogyasztó az információk alapján döntést fog hozni!
2023. jan. 27. 11:10
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

De baj, mert ezért nem tudja megmondani! :D

Világát nem tudja, azt se tudja, merre van arccal!

Nem túlzok, látom, ebben élek! Olyan szitukba bele lehet szaladni, annyira szürreális, hogy szó szerint nem hiszem el, hogy ez a valóság!

A pincér is csak abból tudná megmondani, hogy megkérdezi a szakácsot, mert az látja a konyha tempóját, a felszolgáló nem tudhatja, hogy az egész étteremben ki mit rendelt. Ez bent koncentrálódik, és rendszereződik a konyhán, onnan kéne valami támpont.

(Bár egy rutinosabb csálinger, ha 10 méterről benéz a konyhába, abból megmondja 10 perces hibahatárral, mikor lesz kész a kaja.)


Na most ha a "szakácsnak" 1 teljes műszakon keresztül magyarázom, hogy kell egy párolt rizst megcsinálni, majd 2 nap szabadnap után elfelejti, és újra kell tanítani... attól ugyan kérdezheted, hogy ha tele ülik a boltot, hogy mikor ér a végére!

2023. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 NTBS ***** válasza:
100%
Nem látja a konyha munkáját. Illetve a többség kivárja még kész lesz.
2023. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Dorian Gray ***** válasza:
100%

Még mindig nem derült ki, hogy kérdezted vagy nem?

Mert én, de lehet félreértem, azt látom, hogy elvárod a rendelésfelvételnél, hogy a pincér mondja, hogy mennyi idő. Ha nem kérdezed, nem fogják mondani. Nem azért, mert bunkó, vagy ennyire "képzetlen", hanem, mert sehol sem ez a szokás. DE, ha megkérdezed, meg fogja tudni mondani, illetve ha éppen nem, akkor bemegy és megkérdezi a szakácsokat.

2023. febr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
#18 : Nyilván megkérdeztem, sőt később a főnökét is telefonon, hogy mennyire szakszerű a működésük. Persze elmeséltem neki az alkalmazottja hozzáértését is. :)
2023. febr. 8. 06:10
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy valószínűleg a legtöbb helyen kiröhögnek ezért?

Egyébként többször volt olyan, hogy valamire az átlagosnál többet kellett várni, ezt a rendelésfelvételnél magától mondta a pincér. Helyben fogyasztásnál nem szoktam megkérdezni, én is tudom, hogy kb mennyi idő, telefonos rendelésnél ha sokat kell várni, azt szintén maguktól mondják, de ha megkérdezem akkor is meg tudják mondani.

2023. febr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!