Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit és milyem sorrendben...

Mit és milyem sorrendben érdemes enni egy japán étteremben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A napokban meglátogatunk egy japán éttermet, de az étlapot elnézve kicsit zavarban vagyok. Utoljára gyerekként voltam japán étteremben, így nem mondatnám, hogy kompetens vagyok a japán gasztronómiában.


Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy az étlapon szereplő klasszikusok közül mi számít előételnek, mi számít főételnek, milyen sorrendben érdemes őket kérni, illetve, hogy vannak-e olyan ételek amelyeket feltétlenül “illik” megkóstolni?


Köszönöm a válaszokat!


2023. febr. 14. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A japán aszali etikettben ami fontos:


-ne szúrd bele az evőpálcikát a rizsbe (ezt a temetéseken szokták, és emiatt morbid meg bunkóság)


-ne adj át pàlcikából pálcikába falatot (szintén mint amit előbb írtam), inkább csak tedd le a tányérjára.


-sushit szétharapni vagy vágni több részbe (ez már eleve falatnyi, és ez a gesztus azt mondja, hogy szerinted a szakács inkompetens)


-az egész sushit megfürdetni szójaszószban (ettől szétesik a rizs, és nem érzed az ízeket...azaz azt üzened a szakácsnak, hogy el akarod venni az ételei ízét) csak a felétet kell megmártani, fejjel lefelé



Az ázsiai kultúrákban ez tök másként van, náluk az a rendszer, hogy rendelnek sok kis tálnyi valamit, amiből aztán mindenki vesz egy-egy darab valamit, és eszi mellé a saját tálka rizsét meg miso levesét.



Az ő szemszögükből az europer étkezés önzőnek tűnik, ahelyett, hogy megosztanátok az ételt, mindenki őrzi a saját kis tányérját 😆


Az ilyen udon meg katsu jellegűeket persze egy személyre rendelik.


De itt Európánban nyugodtan egyed úgy ahogy neked jó, ezek az etikett dolgokat nem várják el tőled.

2023. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kérd meg a felszolgálót, hogy javasoljon neked egy menüt. Én is ezt szoktam tenni, ha ismeretlen helyre megyek.
2023. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyél, ami tetszik. Akár random is, amiből rendeltél. Fő, hogy élvezd, amit eszel.

Ha van teppanyaki, biztos azt kérném: tengeri cuccok, marha...

Sushiból a maki a kedvencem, mert az elég kicsi, hogy igazándiból egy kulturált falat lehessen. Lehet akár nyers halmentes is. Makinál muszáj a rizst is be kikkomanozni, nincs más opció. Ubi (tengeri sün ikra) talán a legkülönlegesebb, ami nagyon finom, de sokan nem vállalják br.

Mizo... ramen friss udonnal, az is tetszik általában majdnem mindenkinek. Soba egy kicsit különlegesebb tészta hajdinából.

Nasinak, talán előételnek pl. takoyaki (sült polipos tésztagolyók).

Ami még kicsit vicces mikor a pálcikákat közepén fogják az emberek, hogy stabilabb legyen, pedig pont az ellenkezője az eredmény. Ha kényelmetlen a japán négyszögletes pálcika, akkor én kérnek kereket.

2023. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*uni
2023. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kis tálban érkező leveseket inni szokták, kb mint a teát. De ezt is közben iszogatják.


Az ételeket általában egyszerre hozzák ki, és mindenki szed magának. Svédasztalt képzelj el, csak kirakják elétek. A sorrend inkább csak az, hogy kis adagok jönnek, hogy minden meleg és friss legyen.


A desszert mint fogalom bejött hozzájuk is, de ez inkább átvett dolog.

2023. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!