Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a pénz nem számítana...

Ha a pénz nem számítana inkább otthon főznél vagy éttermekbe járnál, házhoz rendelnél?

Figyelt kérdés
Ha nem számítana a pénz, a hétköznapokban, általában inkább bevásárolnál és otthon főznél vagy inkább rábíznád a szakemberekre és járnál éttermekbe?
2023. febr. 18. 17:25
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
96%
Is-is. Én szeretek főzni,de van hogy nincs kedvem hozzá vagy időm rá. Tehát ha nem számítana a pénz, biztos csak akkor főznék, amikor kényelmesen tudom elkészíteni az ételt és nem kapkodva,hogy csak gyors dobjak össze valamit,hogy legyen mit enni.
2023. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen otthon. Mondjuk pont szakember vagyok. Konkrétan idejét nem tudom megmondani, mikor ettem olyat, amit nem én főztem.
2023. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

"amikor kényelmesen tudom elkészíteni az ételt és nem kapkodva,"


2-es vagyok.

Én ezt úgy értelmeztem, hogy (mivel az idő pénz) hogy ha a pénz nem számítana, akkor az idő se számítana. Ha nincsenek anyagi korlátjaid, egy "picivel" jobban be tudod osztani az idődet! :D

2023. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%

Inkább úgy kellett volna kérdezned hogy idő és energia korlátlan lenne.

Egyébként a legjobb az ha otthon megcsinálja mindenki kaját. Régen is képesek voltak rá, manapság nagyon elkényelmesedtek sokan.

2023. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Rendelnék, mivel főzni nem tudok
2023. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
46%
A lepontozásból ítélve ráléptem jó pár ember tyúkszemére :D
2023. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

4-es, hát azért szerintem a gazdagabb rétegből mindig is sokan járkáltak étterembe, pedig időbe, energiába, belefért volna.

Sokan vannak, akik nem is akarnak megtanulni főzni.


Én konkrétan (amúgy ismét 2-es vagyok) voltam olyan ember konyhájában, akinek a konyhája többet ért, mint az én lakásom mindenestől! :D

Akkor 3 éve lett kész a háza, berendezés stb.

Olyan sütője volt, nem is láttam még olyat!

Kinyitottam az ajtaját, mondom megnézem már belülről is, hogy néz ki ez a csoda... hát erre ott volt benne gyári nejlonban a garancialevél! :D

3 év alatt be se kapcsolta! XD))))

És nem mondhatnám rá, hogy lusta ember, csak a főzés egyszerűen nem része az életének.


Én azért már nem vagyok fiatal, gyerekkoromban pl. az autóját is minden ember maga szerelte a kisebb dolgokat.

Ez ugyanolyan, hogy manapság az emberek a saját dolgukkal foglalkoznak, nem fognak időt szánni rá, hogy megtanuljanak főzni, autót szerelni, vagy alap házkörüli barkácsolós melókat.

2023. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy nem kell néznem a kajaárakat. Is-is. Nagyon szeretek főzni, így legtöbbször azt szoktam, átlagban kéthetente rendelek valami olyan kaját, aminek nem állnék neki otthon (pl. kínait, azt nem tudom ugyanolyan jól megcsinálni). Étterembe leginkább akkor szoktam járni, amikor utazom és végig akarok kóstolni minden helyi ételt, olyankor minden este étteremben eszem, azon kívül kb évente 6-7 alkalommal.
2023. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Van benne valami. Anyám a mai napig süt és főz. Sajnálom hogy az eddigi kapcsolataimban a többség nem hogy nem tudott de inkább keresztbe tette a lábát és várta a sült galambot. Szerintem a gyereknevelés mellé alap dolog egy nőnek hogy el tudja látni a családot kajával. Nem mondom hogy a férfi ne segítsen be. De szerintem az otthoni alap háztartásba beletartozik a sütés főzés. Az autószerelés az kicsit másabb, nyilván ha van hozzá tudása az embernek megcsinálja azt is.

Egy rezsóval meg egy melegszendvicssütővel is lehet csodákat művelni. Ahogy az általad említett steril sütővel is lehet rossz ételt készíteni. Figyelj, megmutatta hogy neki van felszerelése :D

2023. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Mennék étterembe, de alapvetően a házi ízeinkhez ragaszkodom. Pedig mondjuk úgy, hogy nem minden alkotás a gasztronómia csúcsa, mégis ahhoz vagyok szokva.
2023. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!