Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért hideg italokat adnak...

Miért hideg italokat adnak éttermekbe?

Figyelt kérdés
Még nyáron se biztos, hogy mindenki hideget inna, de télen főleg minek, és akárhova megyek, mindig ez a hűtött jéghideg víz, üccsi stb. Ok hűtőbe kell tárolni ha bontott, de a vizet? Kötelező hideget adniuk vagy mi? Utána fájhat a torkom mindig...

2023. febr. 20. 20:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Mert 1000 emberből 1 az, aki langyosan szereti az üdítőt
2023. febr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy a 11-es írja.

Azért ez az alap, mert egy vendéglátó helynek a lehető legszélesebb vendégkört kell megcéloznia.

Ez olyan, mint pl ételeknél a sózás. Ha közepes szintet tartasz, az az emberek 90%-ának jó. A maradék 10%-nak vagy sótlan, vagy sós.

De nem lehet miattuk sósabban, vagy sótlanabbul főzni, mert akkor a 90%-nak lenne rossz.

Ahogy az 1-es írja, ha 1000-ből 999-nek a hideg a jó, nem fogják 1 miatt a langyosat alapértelmezetté tenni.

2023. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
12-es vagyok, még annyi, hogy étteremben biztos, büfében is jó eséllyel van mikró. Rengetegszer csináltam már én is, hogy forgattam vagy kettőt valami pián, mert a vendég abszolút nem bírta a hideget. Nincs ezzel semmi baj. Megkéred a felszolgálót, pár másodpercre (20-30) mikrózza be.
2023. febr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%
@8 Még alsókategóriás éttermekben is alap, hogy kis üveges üdítőt adnak, kimérve már csak a legalja falusi talponállókban van.
2023. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy többsége, (99%) a hideg üdítőket szereti. Általában érzékeny torkú emberek, vagy kis gyerekeknek kérnek nem hideg italt.

20 évig voltam felszolgáló, pultos, büfés és volt ahol körülményesebb, volt ahol egyszerűbb volt megoldani, de mindíg, mindenhol kieszeltünk valamit és megoldottuk a nem hideg üdítő kérést.

Például a kimért gyümölcslevet vastagfalú, forró vízzel felmelgített pohárba töltöttük, a bontatlan üvegesre pedig meleg vizet engedtünk, de olyan helyen is dolgoztam, ahol fel tudtunk készülni, és mindenből volt szobahőmérsékletű (üveges) is kéznél.

A 20 év alatt 1-2-szer fordult olyan, amikor a felmelgített üdítő hőfoka nem felelt meg a kedves vendégnek. Azzal már feladta a leckét, mikor a 3 dl baracklé túl meleg lett az ízlésének, és sipítozva azonnal ordibálni kezdett a kolléganőmmel, hogy hogy lehet már ennyire hülye, és rögvest cserélje ki hidegebbre.

2023. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A többség azt szereti.

Én is utálom, de az okára rájönni nem rakétatudomány.

2023. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem a legutolsó kocsmában is adtak nem hűtöttet. Nem biztos, hogy mindenféléből volt, de volt.
2023. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Zárójelben megjegyzem, hogy a torokfájást kórokozók okozzák (vírus, baktérium), nem a hideg üdítő.
2023. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!