Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendéglátósok, július 1.-től...

Vendéglátósok, július 1.-től be kell jelenteni ki ,miből mennyit fogyaszt ?

Figyelt kérdés
Mi lesz itt ?
2023. máj. 19. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te valamit nagyon félreértesz! Mellékelnéd a forrást?

Úgy kell ezt elképelni, hogy bemész, rendelsz egy menüt, elkérik a személyidet és központi nyilvántartásba vesznek?

2023. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Telex írta.
2023. máj. 19. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

#2

Ja, akkor biztos igaz!

Én is olvastam, hogy üdülési szezonban a KSH felméri a fogyasztást.

Az intézkedést azért vezették be, mert így jobban láthatóvá válik a turisztikai térségek, települések teljesítménye és a friss adatok alapján lehet fejleszteni az ágazatot, de a turisztikai ágazat FEHÉRÍTÉSE is szempont volt.

Egyébként nem látom, hogy ez miért megugorhatatlan, elvégre a NAV-hoz bekötött pénztárgépeket is valós idejűen kell üzemeltetni, így ugyanazt kell beütni, mint a pénztárgépekbe, pl. sóskafőzelék, rántott hús, köret, saláta,....és ennyi.

2023. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pár napos cikk. Most nem találom meg .
2023. máj. 19. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Az a lényeg hogy a vendéglátósoknak tételenként kell vezetniük valós időben a fogyasztást tehát hogy egy vásárlónak miből mennyit adnak ki, és nem csak a pénztárgépbe kell beütni hanem egy külön rendszer lesz vagy van erre ahol ezt vezetni kell párhuzamosan azzal ahogyan beviszi a pénztárgépbe a tételeket. Tehát ha valaki kér egy adag sültkrumplit, hamburgert, kólát azt mind vezetnie kell külön akkor amikor azt éppen kiadja és nem előre vagy utólag. Ennyi a lényeg. Ezt egy kis büfés nem fogja tudni győzni hogy süssön is, pénzt kezeljen, pénztárgépet kezelje, adatokat vigyen be, lehetetlen.


Itt nem az van hogy ki miből mennyit vásárol tehát nem névreszólóan fog ez törénni hanem tranzakcióként.


Baromság egyébként, de ez van.

2023. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, a nagyon lepontozott 1-es tökéleteset kérdezett!

Azt írtad, hogy "....július 1.-től be kell jelenteni, hogy KI(!), miből mennyit fogyaszt"


SEHOL nem kell bejelenteni, hogy KI és MIBŐL mennyit fogyaszt és a hangsúly most a "KI"-n van.

De ha valahol így olvastad, az egy baromság!

2023. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, külön jelentési kötelezettségük lesz a vendéglátóipari vállalkozásoknak a NTAK (Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ) felé. Ehhez regisztráció és egy plusz szoftver megvásárlása szükséges.

Ha jól értem, a valós idejű adatszolgáltatást a pénztárgép intézi a NTAK felé, tehát a Telex cikkében megjelenő állítás, hogy ezzel ellehetelenítik a lángosozót, nem igaz, mert nem kell külön pötyögnie semmit. (remélem tényleg jól értem).

2023. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

#7


Jól értelmezed, annyi kiegészítéssel, hogy

adatszolgáltatási kötelezettség alól a


- a munkahelyi/közétkeztetést végző vendéglátóhelyek,

- a rendezvényi (fesztivál) étkeztetés,

- illetve a mozgó vendéglátóhelyek (büfékocsi)

élveznek kivételt.

Így aztán lángosozóknak, meg egyéb bódésoknak nem kell.

2023. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8, köszönöm a kiegészítést! Én annyival még pontosítanék, hogy egy állandó lángosozónak vagy bódés büfének csak akkor nem kell, amikor fesztiválon értékesít. Tehát alapvetően kell.
2023. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
14%
Nem teljesen tisztázott a helyzet!
2023. júl. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!