Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ünnepnapokon étteremzár?

Sztbali kérdése:

Ünnepnapokon étteremzár?

Figyelt kérdés
Mióta tartanak zárva az éttermek ünnepnapokon? Korábban nyitva voltak pl.: Augsuztus 20 vagy Október 23.

2023. máj. 25. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vannak zárva, akkor van a legnagyobb forgalom!
2023. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ahogyan az első mondja, a legtöbben pont, hogy akkor tartanak nyitva, mivel akkor minden más zárva van, az emberek szabadnaposak, van idejük elmenno étterembe... legalábbis nagyobb városokban így van, de azt el tudom képzelni,hogy kisebb településeken inkább ők is szünetelnek.
2023. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Semióta.
2023. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Vannak éttermek, ahol nagyobb a forgalom, van olyan is, ami távolabb esik az ilyenkor szokásos rendezvényektől, így ott szinte alig van forgalom.

Aki pár év alatt kitapasztalta, hogy ezeken a napokon pangás van, ki se nyit. Ez egyéni döntése, azt csinál amit akar.

Nyilván egy vállalkozó sem kötelezhető arra, hogy márpedig csináljon egy mínusz félmilliós napot, pláne ha hivatalos elszámolású hely, (ritka, de létezik ilyen) ahol még a bedolgozott ünnepnapra is dupla bért kéne fizetni a nulla forgalom mellett.


Úgyhogy igen, léteznek olyan helyek, amik bezárnak.

A korábbról meg annyit, hogy korábban az alap forgalom is 3-szor annyi volt mint most, úgyhogy semmilyen korábbi időszak nem mérvadó. Pl. a covid előtti időszak. Az egy más világ volt, és azóta se tért vissza.

Azokat az időket elfújta a szél, ahogy a klasszikus mondja..

Ha kiteszed a lábad Budapestről, örülj ha találsz normális éttermet.

2023. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
14%
Nincs ilyen, pedig az ott dolgozóknak is járna a pihenés.
2023. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

#5 Aki vendéglátósnak megy, ebben a tudatban megy.


Ahogy a régi anekdotában: jár, de nem jut.

2023. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden nyitva van, ilyenkor többet tudnak kaszálni.
2023. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valamiért május 1-én (három hete) legalább 5 éttermet is zárva találtam. Budapesten élek és nem értettem ennek az okát. Forgalmas csomópontoknál voltak és valamiért egyik sem volt nyitva.
2023. máj. 26. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Egy megoldás van: ha nyitva vannak akkor is inkább máshová mész. A lelki egyensúlyod helyreáll.
2023. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam Miskolc belvárosában olyan étteremben, ami zárva volt május elsején, az is a város közepén volt.

Pont ezért volt zárva. Mivel az össze program, majális, tűzijáték, vár játékok, koncertek, stb stb, mind a város határán, meg még azon túl voltak. A belváros úgy nézett ki, mint ha valami zombi apokalipszis lett volna. Egy teremtett lélek nem volt, amerre a szem ellátott!

2023. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!