Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az furcsa, hogy ünnepnapokon...

Az furcsa, hogy ünnepnapokon nem eszem azt, amit ilyenkor szoktak enni?

Figyelt kérdés

A töltött káposztát nem kívánom, a halászlétól undorodom, a bejgli nekem nem érdekes, és egyébként sem eszek cukros ételeket.


Szilveszterkor sem eszek lencsét, mert késő este ilyen ételt nem kívánok. Csirkehúst viszont igen, malac vagy disznóhús helyet megeszem. Nem érdekelnek a babonák.


Húsvét előtt nem böjtölök, húsvétkor nem eszem sonkát és főtt tojást sem. Azt eszem, amit kívánok.


Rajtam kívül valaki más is ilyen?



2017. dec. 24. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem, különleges hópihe vagy.
2017. dec. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Számomra furcsa, de igazából nekem mindegy, hogy mások mit esznek vagy mit nem. Én is utálom a halászlét, de egy évben egyszer megeszem, nekem valahogy ez "hozzá tartozik" a karácsonyhoz, mint ahogy a bejgli meg a töltött káposzta is. Lencsét egyébként újévkor "kell" enni, nálunk január 1-jén szokott ebédre lenni, szilveszter éjjel én sem bírnám.

De mint említettem, nem szoktam foglalkozni vele, hogy mások mit esznek...

2017. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én sem szoktam ezeket enni, csak mert ez a szokás. Nem is szeretem őket.
2017. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod, a te ízlésed. senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy márpedig meg kell ennie a hagyományos ételeket.

Bizonyára sokan vannak így, és sokan, akik szeretnek hagyományokat betartani.

Mindenkinek igaza van, egye azt, ami jólesik neki, minden kényszer nélkül.

2017. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha te csinálod meg, ha te készited el akkor nem furcsa. Úgy válogatsz ahogy akarsz.

De ha csak a másét nem eszed meg mert igy akarod meg sérteni, úgy a FA testápoló csodákat tudna veled tenni.

2017. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, senkit nem érdekelnek az étkezési szokásaid, amíg nem kannibál vagy
2017. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa.
2017. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezeknek az étkezési szokásoknak a valláshoz van köze, vagy csak népi szokásokról van szó?
2017. dec. 24. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Is, is... De semmi nem kötelező. Egyél saját meggyőződésed, ízlésed szerint, és akkor béke lesz a lelkedben és a gyomrodban is.
2017. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa, nyilván rengeteg ember azt eszik, amit akar (persze sokan pont a tipikus karácsonyiakat akarják).

Én újévkor már a tipikus diétámon leszek, amúgysem vagyok oda a lencséért, máskor sem eszem. A mézes nekem bejön, úgyhogy azt eszem, de ha júliusban akarnék enni, akkor is ennék. Amikor vega vagyok, semmilyen ünnepen nem eszem húst, nyilván :) A babona nem hinném, hogy sokakat érdekelne, egyszerűen csak szokásokról van szó, amivel sokan nem szállnak szembe, mert kedvelik az ilyen rituálékat, illetve magukat az ételeket is... Fát sem kell állítani, de gondolom, a legtöbb ember szerint poénos és jó, hogy van egy ilyen szokás (vagy csak a gyerekeknek jó és azért állítanak, az is egy ok).


Szerencsére teljesen OK, bármit is csinálsz. Vannak emberek, akik karácsonykor végig böjtölnek, úgy értem, semmit nem esznek. Az ő dolguk, bár ezt már a nagy böjtölők zöme is furán nézi...

2017. dec. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!