Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért csak Coca-Cola vagy...

Miért csak Coca-Cola vagy csak Pepsi termékeket szolgálnak fel az éttermekben?

Figyelt kérdés

Valamennyiben jártam, mindig vagy egyik vagy másik volt csak a repertoárban, olyan sosem volt még, hogy választhattam volna a Pepsi Max vagy a Coke Zero között.


Illetve miért nincsenek sehol különlegesebb (pl. Cockta, Kofola) vagy low-budget kólak (Siti, S-Budget stb.)?


2023. jún. 3. 07:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Licensz.
2023. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Általában valamelyik nagy cég kizárólagos szerződést köt az adott hellyel. Ugyan ez van a sörök esetében is. Nem árulhatja a másik termékét. Cserében kedvezőbb áron kapja az árut, illetve poharakkal, napernyőkkel, (sör esetén) sörcsappal, alátétekkel, hűtővel stb-vel látják el az adott kocsmát, büfét, éttermet, boltot, stb.

Mivel ritka, hogy egy vendég ne elégedjen meg egy nagy gyártó felhozatalával, ezért megéri a vendéglátósoknak. Ha nem kötne kizárólagos szerződést se valószínű, hogy két különböző márkájú kólát tartana.

2023. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
0.2-0.2.25lieres, üveges colát nem termel más cég mint ez a kettő.Tudomásom szerint.
2023. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

"Illetve miért nincsenek sehol különlegesebb (pl. Cockta, Kofola) vagy low-budget kólak (Siti, S-Budget stb.)"


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?


Mégis milyen étterem lenne az ahol ilyen szutykot árulnak? Ne viccelj..



Egyébként nem tudom te milyen helyekre jársz, de én nem találkoztam olyannal nagyon ahol ne lett volna valami cukormentes kóla vagy épp más lehetőség amiben nincs cukor. (ha kóla történetesen pont elfogyott.)

2023. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez a kettő cég gyárt kólát.
2023. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 qkker1 ***** válasza:
80%
Mert ezekre van tömegigény, nem a sok szutyokra.
2023. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Mert dobnak egy kis egyszeri lóvét a kizárólagos forgalmazásért ezek a cégek és nem számít, hogy a vendég mit akarna inni.

Undorító amúgy. Alap kellene, hogy legyen a vendégek minél szélesebb körű kiszolgálása, de ezek csak a lóvéra mennek.

Én nem is megyek olyan étterembe, ahol tudom, hogy nem a kedvenc márkám van.

2023. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

"low-budget kólak (Siti, S-Budget stb.)"


Aki ilyen szennyet iszik, az nem jár étterembe.

2023. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
#7 lol, mégis melyik proli az akinek a kóla márkája a fontos egy étterem esetén, és nem az étel minősége, ára.
2023. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Az újhullámos kávézókban általában Fritz kóla van.
2023. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!