Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az óvodai és iskolai étkezteté...

Az óvodai és iskolai étkeztetésben miért kapcsolódik össze ennyire szorosan a paradicsomleves és a betűtészta? Talán nincs is egyik sem a másik nélkül...

Figyelt kérdés

2023. jún. 17. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem akkora legenda. A paradicsomlevesbe szokas tesztat tenni, a szocializmusban nem sok izgalom volt, de letezett a betu teszta, amitol a gyerekek extazisba esve raktak ki szavakat a tanyer szelen.
2023. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a neve. Paradicsomlevesbetűtesztaval. (holnap pont ez lesz nálunk a leves).


Ez ugyanolyan mint a bajai halászlé gyufatesztaval, vagy a húsleves cérnametelttel, vagy a húsleves csigatesztaval.

2023. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A zacskós levest is úgy adják. :)


[link]

2023. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én egyik helyte sem voltam befizetve, menzán sem ettem soha. De a paradicsomlevest nem is tudom elképzelni mással. De ez firdítva is igaz. Betűtésztát más ételben soha nem láttam. Pedig ez nem us magyar, és most sok receptet is találok.
2023. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
lehet le leszek érte húzva érte de felénk sokszor volt gyerekkoromban menzán is RIZZSEL a paradicsomleves
2023. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is rizzsel készül a paradicsomleves, és menzán is többnyire azzal főzték.

Talán van ebben annak is szerepe, milyen a "helyi szokás".

Ettem már betűtésztával készült paradicsomlevest is, és most ennek a kérdésnek a kapcsán gondolkoztam el azon, hogy tulajdonképpen az illik hozzá, ha már tésztával tálalják.

2023. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Bezzeg számtészta nincsen!😡
2023. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Remek cuculista találmány volt a Trizs. Nem tisztelt rizs, hanem tésztarizs. Na, olyan is előfordult paradicsomlevesben (is), de főleg köret volt.
2023. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz! 🤣😂🤣😂 A karajba még egyet sem láttam, se a húsos pörkötben!
márc. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A betűk az iskolába valók, azért kapcsolódik össze.

Többnyire kiskagylóval szoktam főzni, de az iskolai emlékek miatt néha betűtésztával.

márc. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!