Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért lehet ez az ellentmondás?

Miért lehet ez az ellentmondás?

Figyelt kérdés
Vendéglátásban dolgozóktól többször olvastam, hogy nagyon idegesítő a "Lesz egy..." kezdetű rendelés. Általánosságban írnak, vagy beszélnek erről, hogy ez modortalanság. Én egyébként soha nem kérek így, nekem sem tetszik. Viszont személyesen többször előfordult olyan, hogy a rendelés leadása után a pincér kérdezett vissza, hogy "Lesz még valami?"

2023. jún. 19. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akit zavar a lesz egy kifejezés, az nem gog így visszakerdezni
2023. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki így kérdez vissza, az nem az, akit zavar az ilyen rendelés
2023. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Én hálistennek nem dolgozom vendéglátásban, mert úgy a 2. ilyen emberig bírnám, a harmadiknak már a betonba verném a fejét, és a mellkasán ugrálnék.

Azon, hogy a pincér tahó, nem csodálkozom - ma már nem igazán van olyan hely, ahol normális, kulturált pincérek vannak.

2023. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De amikor ilyenről van szó, akkor általános felháborodás van, hogy a bunkó vendégek így rendelnek. Viszont ha egy csomó felszolgálót meg nem zavar, akkor miért szoktak egyesek kioktató szövegeket írni? Mi van, ha egy étteremben a 8 dolgozó közül hármat zavar, ötöt meg nem, honnan tudja a szerencsétlen vendég, hogy kitől hogy kérjen?
2023. jún. 19. 15:02
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Látom, nem fogod fel a lényeget.

Így kérni bármit is tényleg nagyon bunkó dolog. Egy magára valamit is adó felszolgáló sértve érzi magát emiatt.

De vannak bunkó felszolgálók is, akiknek fogalma sicsn alapvetö dolgokról.


Mivel nem tudhatod, melyik felszolgálót zavarja és melyiket nem, ezért minden értelmes ember udvariasan rendel, akit zavarna a bunkóság, azt megkiméled töle, akit meg nem, annak úgyis mindegy.


Szóval az a "szerencsétlen vendég" legyen mindenkivel udvarias, kérjen mindenkitöl kultúrmódon, és senki nem fog sem megsértödni, se nem nézi bunkónak.

2023. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A felszolgálók sem egy homogén embertömeg, nyilván van akit zavar, és van aki tojik rá.
2023. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Így kérni bármit is tényleg nagyon bunkó dolog. Egy magára valamit is adó felszolgáló sértve érzi magát emiatt."


Nem feltétlenül bunkó dolog és főleg nem kell ezen megsértődni. Az emberek többsége nem bunkóságból használja, egyszerű szófordulat.

Ettől függetlenül, ahogy már írtam, én pl nem használom ezt a kifejezést.

Az ilyet visszakérdező felszolgálók, vagy eladók pedig egyáltalán nem voltak bunkók. Tehát a gyakorlati tapasztalataim alapján ez nem egy alapvetően negatív dolog, valaki használja, valaki nem szereti.


"A felszolgálók sem egy homogén embertömeg, nyilván van akit zavar, és van aki tojik rá."


Nyilván nem, de amikor valaki ilyenről ír, vagy beszél, akkor homogén embertömegként van szó a vendéglátásban dolgozókról. Tehát nem azt írja, hogy Kovács Ubul vagyok a Szürkevarjú csárdából és tőlem ne kérjetek így, hanem általánosságban van szó a vendéglátóhelyekről.

2023. jún. 19. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem, de amikor valaki ilyenről ír, vagy beszél, akkor homogén embertömegként van szó a vendéglátásban dolgozókról."


Nem, nem így van. Ha valaki erről a témáról ír, akkor a nagy többséget képviseli

2023. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-as!

Igen, inkább így helyes, hogy a nagy többséget.

De pont az a kérdés, hogy miért van ekkora ellentmondás, hogy a nagy többséget ennyire zavarja, valaki meg kifejezetten használja, felszolgáló létére.

Tehát aki használja, annak mi a véleménye az ellenzésről szóló írásokról, vicces táblákról (-lesz egy sör 1500, -egy sört 1200, -kérek egy sört 1000, stb)

2023. jún. 19. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"valaki meg kifejezetten használja, felszolgáló létére."

Mert az a valaki nyilván abba a kategóriába esik, akit nem zavar az ilyesmi.

2023. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!