Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincérek! Ha étteremben nincs...

Pincérek! Ha étteremben nincs szervízdíj, és nem adnak borravalót, mire gondoltok?

Figyelt kérdés

Elvárjatok, vagy tisztában vagytok vele, hogy azért kapjátok a fizetést?


Csak azért kérdezem, hogy ha megyek ritkán étterembe, adjak-e vagy nem.


Tudom nem muszáj, csak van aki azt mondta, hogy illik.



2023. júl. 12. 19:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam inkább pincérek válaszát is várom.
2023. júl. 12. 19:30
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Szépre biztos nem főleg ha jól kielégítően szolgállak ki.Nincsennek nagy elvárások pár száz forint.
2023. júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
2: de miért? Azért kapja a fizetést. Én sem kapok borravalót, ha jól működik az új szerver, hálózat...
2023. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Te megbuggyantál jódolgodba #3-as...

Egy pincérnek nincs akkora fizetése, mint egy informatikusnak. De csinálhatja éppen olyan jól a dolgát, mint egy informatikus a sajátját. És borravalós szakma. Még ha mostanában szervízdíjnak nevezik, akkor is...

2023. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na voltam ettem pizzát. Nem adtam borravalót, mert ígyis drága a pizza 3150 forint volt. Pont 3 ezret meg apróban 150-et adtam. Az előttemvaló sem adott. Figyeltem. 11.780 forintot kellett fizetni, 12.000 adott és nem szólt, hogy tartsa meg a visszajárót, vissza is adták neki a 220 forintot és el is tette. Mert visszajár. Így én se adtam.

Ja és itt nem volt szervízdíj.

Tehát igaza van #3 nak. Azért kapja a pincér a fizetést.


#4 Olyan nincs, hogy borravalós szakma. Ez csak egy jóindulat a vendégtől. Adható, de nem muszáj. Így én is ellenzem.

2023. júl. 18. 00:48
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Én pincér vagyok. Persze, hogy illik adni borravalót, de nem muszáj. Sajnos sok helyen abból kell megélnie a futárnak és a felszolgálónak is. Tegyük fel van egy jófej, lelkiismeretes pincér és ha nem kap elég borravalót, akkor azt kb a saját hibájának tudhatja be (a munkaadók szerint) . A flegma pincéreket meg mindenki utálja, hát sajnos csak az olyanok vállalják el lassan, akiket nem hat meg senki gondja/baja. Őket nem hatja meg ha keveset visznek haza, max csak húzzák rád a szájukat. Aki meg kedvesen kiszolgál és mosolyogva visszaad, annak lehet, hogy minden egyes jatt nélküli asztal egy lépés a felmondás felé. Én személy szerint demotiváltnak érzem magam ilyenkor, de nem szoktam elítélni senkit mert tudom, hogy sokan ellenzik.
2023. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

A borravalónak azt kellENE jeleznie, hogy elégedett voltál-e. Aki mindig ad, akkor is, ha elégedetlen, vagy sosem, akkor sem, ha elégedett, az a pincéreket is összezavarja, függetlenül attól, hogy nem ez a célja.

#6 Azt azért ismerjük el, hogy sok pincér "helyből" flegma, akkor is, ha először látja a vendéget. Nem szerencsés az előző vendéggel kapcsolatos rossz érzést az új vendégen "leverni". Ez egyébként a bolti kiszolgálókra/pénztárosokra is vonatkozik.

2023. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sőt ahol szervízdíj van, még ott is elvárják a borravalót a szervízdíjon felül.
2023. júl. 19. 17:53
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 + ahol szervízdíj van, ott - tapasztalatom szerint - rosszabb a kiszolgálás, mint az azonos árkategóriájú, szervízdíj nélküli helyeken.
2023. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Miért rosszabb?
2023. júl. 19. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!