Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki fizetés nélkül távozik...

Aki fizetés nélkül távozik egy étteremből, mire számíthat?

Figyelt kérdés

Pl. egy olyan étterembe megy vacsorázni, ahol kint az étterem előtt is vannak asztalok és sokan is vannak. Kint foglal helyet, majd kihasználja, hogy sokan vannak, a pincér elfoglalt és az elfogyasztás után távozik, hogy nincs kifizetve pl. egy 5 ezer forintos vacsora.


Mire számíthat az ilyen ember a későbbiekben?


Mert, hogy előbb utóbb kiderül. Nincs olyan titok, ami ki ne derülne.


Egyébként az éttermek nagyon megbízóak az emberekben, hogy aki kint eszik, úgysem fog senki sem fizetés nélkül távozni.



2023. júl. 23. 18:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egy személynek kijön, ugyanis egy rántott sertésszelet, sültkrumplival 4499 forint plusz szervízdíjjal 4950 forint. Így egy ötezres.


Szóval keveselled az 5 ezres vacsorát? Többnek kéne lenni? 5 ezerért is méregdrága.

2023. júl. 23. 19:51
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

De én szeretnék üdítőt és desszertet is mellé... :)


És nem keveslem, nem is sokallom, egyszerűen ennyi az ára. Elfogadom, megeszem a vacsorám és kifizetem. Ha nem tetszik, nem megyek étterembe és nincs belőle probléma.

2023. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy rengeteg pénz van nála, ne tévesszen meg. Korántsem biztis, hogy az övé. Wgy ilyen cégben hatalmas összegek forognak, de ne csak a bevételt nézd. És ma is sokan fizetnek kápéban cégek között is.

Ha utalok neked egymilliót, abból leveszi a bank a jutalékat. Ha leszurkolom a kezedbe, az teljesen a tied.

2023. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem hogy miért kell lopni, vagy csak játszani a lopás gondolatával, esetleg megideologizálni a lopást, hogy miért lenne hozzá jogom. Attól hogy az étteremtulaj pénzes, még nem lesz jogom lopni tőle, mintegy "helyreállítani a világ rendjét". És nem jár nekem az ötezer forintos zaba sem valami furcsa jóvátételként.


Ha nem tudom megfizetni vagy nem értek egyet az étteremtulaj burzsujkodásával, akkor nem megyek oda ötezerért rántott húst enni. Ennyire egyszerű.

2023. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
5%
5ezerért a rendőrség meg sem mozdul...
2023. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

#15

próbáld ki, hogy tankolsz 1500-ért a kúton, utána elhajtasz fizetés nélkül ;)

2023. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
5%

Pont azért írom, mert tudom! Anyukám benzinkúton dolgozik, rendszeresen elmennek 10+ezres tankolásokkal, de semmi nem történik, most is fel vannak jelentve páran, van aki 30ezressel is simán elmegy...

10 ezer alatt krvára nem érdekli a rendőrséget, de utáni is max ejnye-bejnye van

#15

2023. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%

#17

hol ez a kút, megyek én is!

2023. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert ennyi erővel bárki leléphetne, amúgy megy, még szép, hogy feljelentenek, mert csaltál és megloptad őket.
2023. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Meg is érdemlik az olyan éttermek, amik méregdrágák, hogy lelépjen egy vendég. Én nem sajnálom őket. Diákként dolgoztam egy kisboltban pénztárosként 10 éve, egyszer bejött egy gyerek kért 10 deka párizsit, két kiflit, és apróval fizetett. Mondtam neki, hogy ehhez még kell 130 forint. Azt mondta, hogy "Bácsi..., nincs több pénzem, de éhes vagyok." Láttszott rajta, hogy mélyszegénységi gyermek, mondtam nem baj, nem azon a 130 forinton fog múlni. Mondtam vigye el, nem kérem vissza. Elment, a saját pénzemből 130 forintot beletettem a kasszába. De örültem, hogy eszik az a gyermek valamit.


Ezek az étteremtulajdonos gorillák meg 200 forintot nem adnának egy éhező embernek.

2023. júl. 25. 18:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!