Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki fizetés nélkül távozik...

Aki fizetés nélkül távozik egy étteremből, mire számíthat?

Figyelt kérdés

Pl. egy olyan étterembe megy vacsorázni, ahol kint az étterem előtt is vannak asztalok és sokan is vannak. Kint foglal helyet, majd kihasználja, hogy sokan vannak, a pincér elfoglalt és az elfogyasztás után távozik, hogy nincs kifizetve pl. egy 5 ezer forintos vacsora.


Mire számíthat az ilyen ember a későbbiekben?


Mert, hogy előbb utóbb kiderül. Nincs olyan titok, ami ki ne derülne.


Egyébként az éttermek nagyon megbízóak az emberekben, hogy aki kint eszik, úgysem fog senki sem fizetés nélkül távozni.



2023. júl. 23. 18:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd már össze a dolgokat, és ne akard megmagyarázni, miért lopsz!

Az a gyerek (mármint ha tényleg létezett, és nem csak most találtad ki, ami sokkal valószínübb), éhes volt, mélyszegénységben élt szerinted.

Te ha beülsz egy szerinted is drága étterembe, akkor nem éhezel - ha az lenne a helyzet, te is vennél két kiflit! - , hanem egy jót akarsz enni utána meg meglógni fizetés nélkül. Ez teljesen más kategória, egyértelmüen lopás!

2023. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%
#17 vagyok, ma megkérdeztem, 30 alatt nem foglalkoznak vele ha szólnak, fölötte szabálysértés annak akit feljelentenek
2023. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

22-es: Menj már a fenébe, ne add senki alá a lovat ebben! Normális vagy, ember?

Kérdező, nem létszükséglet étteremben zabálni! Ha nem telik rá, vagy sokallod, ki is hagyhatod! Mit képzelsz te magadról? Tudod, az utóbbi években milyen nehéz helyzetben vannak a vendéglátóhelyek, hogy egyáltalán felszínen tudjanak maradni? Amúgy meg, a szegénység senkit nem jogosít fel lopásra, van ingyenes ételosztás, koldulhat, gondolkodhat, miből tudna legálisan pluszjövedelemre szert tenni stb.

2023. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#20

most vonatkoztassunk el attól, hogy nem kamu a sztorid... ezzel együtt te tényleg azt hiszed, hogy azért, mert 10 éve bedobtál 130 forintot a kiscsávó szendvicsébe, vagy azért, mert az étteremtulajok “tele vannak lével”, akkor máris legitimmé teheted a lopásodat? :D

2023. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#23! Igen? Nehéz helyzetben vannak a vendéglátóhelyek az utóbbi években?

Erre azt mondom, hogy nem kell venéglátóhelyet üzemeltetni, hanem lehet menni gyárba 3 műszakba dolgozni 400 ezerért. Ha még nincs vendéglátóhely, akkor van az embernek annyi esze, hogy megy a boltba és vesz onnan kaját. Nem fog az ember éhenhalni, mert nincs étterem. Van bolt.

2023. júl. 26. 00:34
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
kérdező, neked van munkád? Mit dolgozol?
2023. júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg egy féreg vagy, el nem tudod képzelni, sok tulaj mennyi pénzt, energiát rakott 1-1 helybe! Én nem veszek igénybe olyan szolgáltatást, amit nem tudok vagy akarok megfizetni, de eszembe nem jutna olyanokat mondani, hogy akkor szüntessék meg a komplex ágazatot, pláne nem lopni! A bolt is drága amúgy, csak mondom, onnan is lopnál? Szerinted bizonyára ott is „habzsi-dőzsi” van, „felvet” a pénz minden ott dolgozót, mit számít, hogy te kihozol pár terméket… Nagyon remélem, hogy ez kamukérdés, és csak provokálni akarsz…
2023. júl. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
#26 Pékségben dolgozom, a meló nem könnyű és nem egy álomfizetés.
2023. júl. 26. 16:16
 29/29 talpalos ***** válasza:

Hallod. Azt vágod hogy ilyenkor nem a tulajt lopod meg hanem a pincért? Ő is milliárdos nem? Az én jattomból fog hiányozni, nem a kasszából..

Nálam ezt egyszer próbálta bejátszani egy srác meg egy csaj, de nagyon ráb@sztak mert elkaptam őket.. Nem gondolod, hogy lejárom a lábam, szórakoztatlak, kiszolgállak és még kifizetem a fogyasztásod is? Adja az isten, hogy nálam próbálkozz meg vele. Téged is szét..beszélgetlek mint azt a kutyát akinek nem volt csöves 20ezer forintja hogy megetesse a nőjét..

2023. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!