Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem néznek rossz szemmel a...

Nem néznek rossz szemmel a pincérek, ha nem adok borravalót?

Figyelt kérdés

Voltam vacsorázni, de borzasztó milyen árak vannak. Hús, krumplival 5000 forint, vegyes vágott 1900, azaz 6900 forintért vacsoráztam meg. Sok helyen már van szervízdíj, de itt nem volt. Egy ötezressel, és egy kétezressel fizettem, de nem adtam borravalót, a 100-ast is ugye vissza elfogadtam.


Szerintetek nem néznek ilyenkor rossz szemmel az emberre?

Nem sziídtak a hátam mögött?


Mellettem egy család vacsorázott, hamarabb fizettek azthiszem 22 ezer valamennyit és 25 ezerből kértek vissza. Zakkantak.



2023. aug. 13. 21:09
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
86%
Én pincér vagyok eddig nagyon jól kerestem, de most visszaesett a borravaló. A munka sok a pénz kevés így uh felis mondtunk 4-en is. Nem fogok sokat dolgozni kevés pénzért. 😀
2023. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért a pincéreknek tudniuk kell(ene), hogy a borravaló nem jár, hanem adható. Ha a vendégek kb. 90 %-a nem ad (én adok, ha elégedett vagyok), akkor azt a főnökkel kell rendezni. Ez már rendszerszintű változás, nem pillanatnyi hangulat kérdése.
2023. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!