Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem néznek rossz szemmel a...

Nem néznek rossz szemmel a pincérek, ha nem adok borravalót?

Figyelt kérdés

Voltam vacsorázni, de borzasztó milyen árak vannak. Hús, krumplival 5000 forint, vegyes vágott 1900, azaz 6900 forintért vacsoráztam meg. Sok helyen már van szervízdíj, de itt nem volt. Egy ötezressel, és egy kétezressel fizettem, de nem adtam borravalót, a 100-ast is ugye vissza elfogadtam.


Szerintetek nem néznek ilyenkor rossz szemmel az emberre?

Nem sziídtak a hátam mögött?


Mellettem egy család vacsorázott, hamarabb fizettek azthiszem 22 ezer valamennyit és 25 ezerből kértek vissza. Zakkantak.



2023. aug. 13. 21:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez teljesen normális ár, abszolút nem túlzó egy normális termék+szolgáltatásért, ilyen árak vannak, ez van.

Ezen viszont korrekt haszon van, amiből (jó forgalom mellett) elfogadható fizetést lehet adni, így kevésbé számít a borravaló.


(megjegyzem ezért is kell a magasabb eladási ár, mert a mai generáció már leszokott a borravaló fizetésről, így alapból magasabb ár szükséges, hogy normál fizetést lehessen adni.)


Viszont ha neked rosszul esne, ha esetleg egy fillérb@szó bugris trógernak neveznének, akkor te se nevezz zakkantnak senkit, aki nem a te pénztárcád szerint él. Aki jobban áll anyagilag, és nem tétel neki egy éttermi vacsora, annak simán alap, hogy egy 22-es számlára 25-öt otthagy.

Az ő dolga!

2023. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Ezek teljesen normális árak.


Én abszolút megérteném, ha azért nem mennél étterembe, mert sokallod érte a pénzt. De ha már mész, akkor ne panaszkodj, simán jóllaktál volna két szendviccsel is.


A borravaló meg nem kötelező. De ne nevezd zakkantnak azt, aki ad.

2023. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem mész onkiszolgaloba? Hús, krumpli és savanyúság ott is van, és annyit fizetsz, amit a pénztargepbe beutnek.


Tök gagyi, hogy még azt a nyomorult százast is visszakerted.

2023. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#1 Ha már azt a témát felhoztad, hogy "Aki jobban áll anyagilag" elhiszem, vannak olyanok, de azt is nagyon csodálom, hogy ebben a válságos rossz országunkban, igen itt Magyarországon, hogy van az, hogy itt szegénység van és, aki elmegy nyaralni, van aki nem éri be 16. ezer forintos/éj apartman, vendégházzal, hanem nagyravágyó és képes egy heti nyaralására szállodába menni és Debrecenben, Hajdúszoboszlón is most a szállodai árak 70. ezertől /éj kezdődnek. Ami azt jelenti, hogy egy hét alatt szállodára elköltenek 500 ezret, félmillió csak egy heti szállásuk. És nem külföldiek, hanem magyarok. Sok magyar család is képes szállodában szállni meg. Akkor nincs szegény világ, van pénzük a magyaroknak nem is kevés.
2023. aug. 13. 22:16
 5/22 Justinianus ***** válasza:
31%

Nem fognak rossz szemmel nézni rád, csak annyit gondolnak, hogy sz@revő.

Aki elmegy étterembe 7.000 Ft-ért egy olyan kaját enni, amit otthon 1.200 forintból ki tudna hozni, csak hogy kiszolgálják, aztán a száz éve étteremben szokásos 10-15% borravalót sajnálja, az nem csak pincérek szempontjából, hanem általános emberi felfogás szerint is sz@revő.

2023. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Most itt a te eseted volt a téma, nem? Meg hogy mit szólnak a pincérek. Miért beszélsz a téma mellé?
2023. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
annyit tudtok mellébeszélni. rossz szemmel néztek igen. de ezen utólag hiába szomorkodsz, ez ilyen műfaj. ahol ilyen drágán eszünk, ott azt várják el hogy lesz pénz borravalóra is. én igaz nem járok ilyen helyekre de ne mis adok sehol. egy ideig úgy éreztem hogy a rendelt pizzánál a 30-40-70 végűekre elég ha következőszázasig kerekítem ez is elég, felhomályosítottak hogy "megalázó" 100 ft alatt. ja kérem, ha nekem pont annyi hiányozna boltból nem adnák ide a vásárolt árut. ennek ellenére sosem szóltak be, elfogadták hogy ilyen típus vagyok, nem is hiszem hogy kaptam bosszút
2023. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
De.
2023. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#7 A pizza is nagyon drága már. Egy 32 cm-es pizza, amin már van azért vagy öt-hat feltét, azért is elkérnek már 3.800 forintot.


És nem azért drága valami, mert minőségi szalámi van rajta. Tévedés. Ahol drága pizzát adnak, ott is a Tesco gazdaságos szalámit meg mindenből a legolcsóbb alapanyagot teszik rá. Hülye is lenne az az étteremtulaj, aki a drága alapanyagokat venné. Nem ellensége magának.

2023. aug. 14. 00:07
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Én sosem adok borravalót sehol. Miért is kéne? Nem az én feladatom a pincér bérének adómentes "kipótlása". Van szép munkaszerződése, ha kevésli, beszélje meg a munkáltatóval, vagy keressem másik munkahelyet.
2023. aug. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!