Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért árt meg nekem a lángos?

Miért árt meg nekem a lángos?

Figyelt kérdés

Maximum fél lángost szoktam megenni egyszerre, szóval nem sokat. Mégis ezután olyan érzésem van, mintha nem tudnám megemészteni.

Mintha műanyagot ettem volna.

Nagyon szeretem a lángost, évekkel ezelőtt még nem volt semmi bajom tőle, de most nem merek venni sehol, mert megárt.



2023. aug. 15. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Rettentö zsíros, nehéz, emellett a legtöbb ember alig rágja meg, csak nyeli, ami szintén megterheli az emésztörendszert.
2023. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
A forró kelt tészta nagyon nehezen emészthető. Én is szeretem, de ritkán eszem, mert mindig megbánom.
2023. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem zsírosabb, mint régen volt. Ugyan olyannak tűnik, mint régen. Talán egy kicsit puhább. Lehet, hogy tesznek bele valamit?


Én nem nyelem! Pici darabokat eszek és jól megrágom.

2023. aug. 15. 18:21
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mert iszonyú mennyiségű olajat szív magába, plusz a tésztája is nehezen emészthető.
2023. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es: Nekem akkor is megárt, ha hagyom kihűlni és nem eszem melegen.
2023. aug. 15. 18:31
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
A lángos nem egy könnyű kaja, nagyon olajos is, nem csoda, ha nehezen emészthetőnek érzed. Az meg nem jelent semmit, hogy évekkel ezelőtt nem okozott gondot. Valószínűleg nem a lángos változott, hanem te bírod kevésbé már. Nekem is vannak olyan ételek, amiket pár éve még simán meg tudtam enni, most meg már hasfájást okoz, pedig még viszonylag fiatal is vagyok, de akkor sem tini, nem olyan már az emésztésem, hogy kb. akármit összeehetek következmények nélkül. (Van aki persze idősebb korában is simán meg tudja enni, nem egyforma, hogy kinek mennyire érzékeny a hasa.)
2023. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
54%

Isztok melle zero kaloria/cukor kolat vagy pepsit es kesz maris boven emesztheto, majd rogton kaja utan szodabikarbonaval oblogettek 1 percig es kesz.


Refluxosokat kiveve, mert azoknak ha meg fokhagyma is van rajta az meggazabb, mert nekik a kola is rossz, a nehezen emesztheto kaja is rossz, az olajos kaja is rossz, szoval kb. minden ami egy langosban van tejfol, sajt, olaj, tesztaja, kolaval brutalisan rossz es a nyelocsovedet nem fogja kimelni, es mivel PPI-t szedsz, lassabban emeszted mert kevesebb a gyomorsavad, egy ember emeszti 1 oran at, utana 1 oran at megy a duodenumba (vekonybel felso resze) ahol megint magas a pH a PPI miatt. Nehezebb lebontas.


Szoval amit egy normalis ember normalis langost megeszik es megemeszti az kb a nehezsege miatt 2 ora helyett 3 ora, egy refluxosnak meg kb 5 - 6 ora ha nem tobb. Es kozben este majd jon a kinlodas amikor jon fel a gyomorsav, meg napkozben is mar.

2023. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteget kisütnek ugyanabban az olajban.
2023. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Mert iszonyú olajos.

"Nem zsírosabb, mint régen volt."

Te viszont öregebb vagy, mint régen, kevésbé bírod már a nehéz ételeket.

2023. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
kérlek írja meg valaki ehhez a kérdéshez ne kelljen külön megkérdeznem hogy miért csalódhattunk legutóbb a piacos lángosozónkban? eddig tök korrekt volt, kellően vastag és puha, viszont amit legutóbb vettünk vékonyabb és egyszerűen kemény! létezne hogy spórolásból megpróbálták kihozni kevesebb tésztából ugyanazt a méretet? vagy nem várták meg míg megkel jól? élvezhetetlenül kemény és vékonyabb lett az egész felület
2023. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!