Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Éttermek vesznek át alapanyago...

Éttermek vesznek át alapanyagot magán személytől?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kijöttem busázni a Hármas-Körösre és nem terveztem azt, hogy ilyen temérdek mennyiséget fogok belőle. 15 darab busát sikerült fognom 2-5kg-os méretekben és én nem tudok ezzel a nagy mennyiséggel mit kezdeni viszont visszaengedni is tilos őket így arra gondoltam, hogy bemennék az egyik útbaeső étterembe és felajánlanám nekik ingyen.


Át veszik szerintetek? Van értelme megállni vagy csak ellenőrzött helyről vesznek alapanyagot?



2023. aug. 17. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Átveszik, legalábbis egy próbát megér
Nem veszik át, ne is próbáld
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Miből gondoltad, hogy átveszik? Ilyen max a Tesz-vesz városban van, vagy a Szederberek meséiben.
2023. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Onnan, hogy egyik ismerősöm múltkor malacot vágott és az egyik étteremvezető ismerőse rendelt tőle nagyobb mennyiségben húst.


Aztán azt hittem ez így megy.

2023. aug. 17. 19:31
 3/13 qkker1 ***** válasza:
91%
Melyik étterem volt, csak hogy nagyívben elkerüljem?!
2023. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
#2 Milyen étterem? ki az ismerősöd? Malacokat tenyészt?
2023. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez Szabolcs megyében történt, ráadásul egy mini kifőzde egy kisvárosban. Elég kicsi az esélye, hogy belefutsz :D


Nem ő tenyészti hanem vásárolja egy ismerősétől aztán levágja eladásra.


Közben találtam gazdát a busáknak, úgyhogy ez is megoldódott.

2023. aug. 17. 20:02
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2023. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Igen, vesznek át, de fogási tanúsítvány kell hozzá.
2023. aug. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod, legfeljebb azt mondják, hogy nem.

Arra jó esélyed is van, két okból is.

Busát nem sok étteremben árulnak, nincs rá nagy igény.

A másik ok, hogy hivatalosan csak olyan alapanyag lehet az üzletben, amivel el tudnak számolni, ha ellenőrzést kapnak.

Nem hivatalosan meg ki tudja...

Pláne, ha az illető amúgy is szereti a halat, és az sem gond, hogy busa, és lehet nem is kerül az étlapra, de te megszabadultál tőle.


Okkal tilos visszaengedni a kifogott busákat, de már késő, egyre több van a folyókban, az őshonos halak meg eltűnnek.

Nyaralásin, idegen környezetben macerás lehet megszabadulni a busáktól, pedig vannak, akik örülnek a halhúsnak, a busát is szetetik, csak ugye egy nyaraló nem tudja, hogy kik azok.

2023. aug. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Busa amúgy is értéktelen hal.Csináld még halkolbásznak és oszogasd el rokonságnak.
2023. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ismerek a faluban ahol lakom 5 családot akiknek nagyon nehezen megy a sorsuk, közöttük osztottam szét.
2023. aug. 18. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!