Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hol lehet Győrben homárt enni?

Hol lehet Győrben homárt enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg lehet valahol Győrben valamelyik étteremben homárt enni? Úgy tudom régen a Patio étteremben volt a kínálatban, de ezt az éttermet nem találom, minden oldal azt írja hogy bezárt.

Azt tudom hogy például Metróban, egyéb nagy áruházakban lehet venni, de konkrétan étteremben szeretnénk megkóstolni, ahol úgy készítik el ahogy kell, nem szeretnénk itthon kísérletezni vele, ahhoz elég drága.



2023. szept. 6. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is olyan régen volt egy hasonló kérdés. Akkor alaposan körülnéztem, de csak garnélát találtam.
2023. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában nincs az étlepon, de szerintem bármelyik nagyobb étteremben szereznek be és megcsinálják neked, csak be kell sétálni és megbeszélni velük a dolgot. Nyilván meg fogják kérni az árát az ilyen különlegességnek, de ez is megbeszélés kérése.
2023. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

"nem szeretnénk itthon kísérletezni vele, ahhoz elég drága" - étteremben még drágább.


A kérdésedre egy történetet tudok elmesélni, ami Győrtől messze, az ország másik részében, egy panzióban történt, ahova rendszeresen jártunk.

Ott nem volt az étlapon homár, de egy spontán beszélgetés során szóba került, és a tulaj kilépett a konyhába, és vissza jött két hatalmas, fagyasztott homárral, hogy itt van, ha kérjük elkészíti.

Nem kértük, mert egyrészt volt, aki már nem is akarta megkóstolni, és az ára miatt volt, aki azt mondta, hogy ő "nem homár".

Akik viszont már ettek homárt több helyen is, azt mondták, hogy, ahol közel van a tenger, friss homárból készül az étel, és értenek hozzá, ott érdemes megkóstolni. Ahol, viszont csak fagyasztva lehet beszerezni, többnyire nem is tudják, hogyan kell elkészíteni, csalódást okozhat.

Te is írtad, hogy megvásárolni meg tudnád... az éttermekben is ritkán készítik el nálunk a szakácsok, séfek sem biztos, hogy értenek hozzá, ha nem egy jól képzett szakember, akinek nem volt valahol alkalma is a tengeri herkentyűkből készült ételekkel gyakorolni.

2023. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy kunszt, forró vízben pár percig amíg megfő. Frissnél 7 perc. Utána megeszed a húsát, mint más rákét. Nem kell túl komplikálni, hisz a saját izéért eszi az ember. De ehetsz hozzá valami mártogatós szószt mártogatni. Én csípős sambalt szeretek hozzá.
2023. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!