Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért a vendégnek kell alkalma...

Miért a vendégnek kell alkalmazkodnia a vendéglátóhely adminisztrációs rendjéhez?

Figyelt kérdés

Többször olvastam, hogy sok helyen nem lehet külön fizetni, mert a vendéglátó adminisztratív rendje nem teszi lehetővé. Ne azt válaszoljátok, hogy van olyan számítógépes program, amivel ezt a vendég(!) megoldhatja. Ha a vendég is meg tudja oldani, oldja meg a pincér!

Nem egyszer előfordult, hogy kártyával fizetve nem tudtam borravalót adni. (Én jártam jól). Ez miért a vendég gondja? Erre nem megoldás a szervízdíj, az más kérdés.



#külön fizetés kártyával #borravaló kártyával
2023. szept. 10. 19:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%

Micsoda?

Milyen helyekre jarsz? :-D

Ilyet sosem olvastam meg es sosem hallottam meg.



Jol ertem arra gondolsz hogy elmegy 2 barat vagy nagyobb tarsasag egy etterembe mindenki rendel etelt, italt.

A vegen amikor fizetni akarnak nincs olyan hogy a pincer egyenkent bonirozza le oket hanem csak mindenkit egyszerre megy?


Na ilyet meg nem hallottam.

2023. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Arra a szitura gondolsz, amikor vagytok tízen, és mindenki külön fizetne? Mert azt meg tudná oldani az étterem, de direkt nem teszi. Az ilyen baráti társaságok mindig elfelejtik, hogy nem is két sört ittak, hanem hármat, az utolsónak meg így marad 8 sör, 2 saláta meg 3 desszert, amit a többiek nem fizettek ki, ő sem akarja, és a pincérrel vitatkozik ahelyett, hogy a társaságon belül megbeszélnék.


Amelyik pincérnek már volt egy ilyen vitája a héten, az nem engedi, hogy a nagyobb társaságok külön fizessenek.

2023. szept. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#3 Én másodmagammal voltam, és akkor sem tudtunk külön fizetni, mert a pincér szerint a számítógépes rendszerük nem teszi lehetővé.

Ugyanez a helyzet a borravalóval is, az pedig a pincérnek hátrányos.

2023. szept. 11. 07:53
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Ha előre szólsz tudják bontani a szàmlát.Vagy csak nem akar kínlódni vele.Utólag is lehet rendszerben vendég átülttéssel de akkor keresgélnie kell ki mit ivott-evett.
2023. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#5 Erről van szó: "nem akar kínlódni vele". Gondoskodjék a vendég a pincér kényelméről!
2023. szept. 11. 08:59
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy neked? Sosem voltál étteremben, egy pohár vizet nem bírnál kifizetni.
2023. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%
#7 ... tudnál ...
2023. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok, úgy látom sok itt az okos leszavazó vendéglátós.
2023. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Én párszor futottam már bele ilyenbe. Egyszer még jogosnak is éreztem, mert kollégákkal mentünk 20-30-an, és hosszú idő lett volna egyenként fizetni. De volt, hogy csak ketten voltunk valakivel egy kisebb étteremben, és akkor sem bontották meg a számlát.
2023. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
2023. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!