Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogyan kell kiszámilni a +12%...

Hogyan kell kiszámilni a +12% szervizdíjjat?

Figyelt kérdés

Új még nekem ez, es discalculiás vagyok.

Hogyna kell hozzáadni a fogyasztás végösszegéhez a 12% szervizdíjat?



2023. szept. 20. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl 6000 x1,12 és megvan a végösszeg a 6720 ft.
2023. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha benne van a szervizdíj az árban, neked nem kell számolni semmit, rajta lesz a nyugtán, amit kapsz. :)


Ha nincs szervizdíj, és borravalót szeretnél adni, akkor az a legegyszerűbb, ha leveszel egy nullát a végéről, az 10% lesz nagyjából.

Pl. ha 8950 a számla vége, akkor 895 ha leveszed a nullát - vagyis ha adsz kb. 900 Ft borravalót, akkor rendben leszel.

2023. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit fizetned kellene azt szorozd meg 1,12-vel és annyi szervízdíjjal együtt



Ha rajta van az étlapon hogy ennyi a szervízdíj akkor már úgy fogod kapni a nyugtát hogy a végösszegben benne lesz. Tehát annyit kell fizetni amit mondanak

2023. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Attól még, hogy diszkalkuliás vagy, biztosan elmúltál 16 éves. Ez azért alapműveltség, és ennek megértése nem érinti azt, amiben a diszkalkulia zavart okoz.


A válasz: neked sehogy nem kell kiszámolnod, mert a számlán ott lesz. Hacsak nem amiatt aggódsz, hogy nincs nálad elég pénz.

Ha esetleg neked ez a munkád, hogy kiszámold, akkor lásd feljebb, csak egy számológép kell.

2023. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es Az is alap,hogy ha már megjegyzést teszel,helyesen írj...


Nyílván azért írtam megjegyzéskent, hátha nem értem a választ/vannak hiányosságaim.

Ha már leírtam nem kéne még pluszban belémrugni megjegyzést te nni...Hihetelen..

Azt javaslom javíts jellemeden, és hagyd el a felesleges megjegyzéseket!



Mindenkimásnak köszi.

2023. szept. 20. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5: na, mondjad, min kellene javítanom.


Meg elmesélhetnéd, hogyan lehetséges, hogy felnőttként először találkozol a "százalék" fogalmával. Komolyan érdekel.

2023. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 #4 valóban fogalmazhatott volna barátságosabb hangnemben is, de nyelvtani, stilisztikai hibát nem követett el.
2023. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!