Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Olyan lehetséges, hogy a...

Olyan lehetséges, hogy a pincérnek azzal a feltétellel adok borravalót, hogy el kell tennie magának az egészet?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk, hogy az étellel csak max. közepesen vagyok elégedett, más egyéb dolgok sem tetszenek maximálisan. De viszont a pincérnek olyan a személyisége, kisugárzasa, stílusa, hogy méltónak találom egy kis extra díjazásra. És ezért úgy döntök, hogy csak őt honorálom a jattal, senki mással nem kell osztoznia rajta. Mondhatom-e, hogy csak akkor adok, ha övé az egész?

2023. okt. 21. 10:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Mondhatsz, de a pincér nem teheti meg, ez ugyanis hivatalosan lopásnak számít.

Az egyetlen, amit tehetsz, ha zárás után megvárod az utcán és ott adsz neki pénzt, az ugyanis már nem az étterem területe.

2023. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1: És azt mondhatom, hogy akkor találkozzunk valami félreesőbb részen, és ott adom oda? Alapvetően akár arról is lehetne szó, hogy a pincér egy ismerősöm, akinek tartozom, és épp akkor adom meg neki.
2023. okt. 21. 10:57
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Hm. Ha engem félreeső helyre hívnának, hívnám az asszonyt, hogy ma alighanem a sürgősségin fogok jajveszékelni. Ha túlélem.


Nem ismerem az éttermek belső világát. Ha adott helyen az összedobjuk-elosztjuk a renszer, akkor nem fog menni.

2023. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Kerdezo, ne csinalj semmit. Jobban jar mindenki. Tartsd magadnak a szerinted frappans otleteidet.
2023. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És ha odamegyek a főnökhöz, és közlöm vele, hogy a pincérnek adom a borravalót, mert szimpatikus és kedves, de amúgy őt leszámítva nem igazán vagyok elégedett a hellyel, szeretném, ha nem kérné el tőle és osztaná el?
2023. okt. 21. 12:08
 6/23 A kérdező kommentje:
4: Ha nem adok borravalót, akkor meg az lehet a baj.
2023. okt. 21. 12:09
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell érdeklődni, hogy lehetséges-e. Én voltam már úgy baráttal étterembe, hogy amúgy minden tök jó volt, de főleg a kiszolgálásra adtunk volna, ám a számlát egy vadidegen pincér hozta ki, és akkor rákérdeztünk, és mondtuk, hogy mi az xy-nak szeretnénk adni a borravalót.

A félreeső helyre menést, hosszas megvárást nem javaslom, egyrészt ennyire ne spilázd túl, másrészt meg tényleg akár még ijesztő is lehet a másiknak.

Ha nem tudsz csak neki adni, akkor meg döntsd el, hogy így is megéri-e! Ha nagyjából elégedett vagyok, én szoktam adni, tehát nem csak a tökéletességre.

2023. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

„de amúgy őt leszámítva nem igazán vagyok elégedett a hellyel, szeretném, ha nem kérné el tőle és osztaná el?”


Na, ez már túltolt, ilyet nem kell hozzátenni.

2023. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 NTBS ***** válasza:
83%

Próbáld ki.

Szerintem nem.

2023. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem végezte jól a dolgát. Mondta, hogy moslékot találni csak a konyhán? Nem. Édesen rátok sózta.
2023. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!