Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Olyan lehetséges, hogy a...

Olyan lehetséges, hogy a pincérnek azzal a feltétellel adok borravalót, hogy el kell tennie magának az egészet?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk, hogy az étellel csak max. közepesen vagyok elégedett, más egyéb dolgok sem tetszenek maximálisan. De viszont a pincérnek olyan a személyisége, kisugárzasa, stílusa, hogy méltónak találom egy kis extra díjazásra. És ezért úgy döntök, hogy csak őt honorálom a jattal, senki mással nem kell osztoznia rajta. Mondhatom-e, hogy csak akkor adok, ha övé az egész?

2023. okt. 21. 10:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem voltál elégedett sem a kajával, sem a hellyel, akkor nem adsz borravalót. ENNYI.

Ha pedig belezúgtál a pincérbe, azt a ne a munkahelyén, munka közben közöld vele.

2023. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11: Most miért kell mindjárt belezúgásra gondolni? Lehet, hogy csak egyszerűen szimpatikus, a kedvességevel felvidítja az embert.
2023. okt. 21. 15:49
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
12, ez esetben én is egy kedves mosollyal “megköszönöm” a végén. Nem kell mindent pénzben kifejezni, nem is lehet. A borravalót én speciel a kajára adom, ha ízlett, meg úgy kompletten, ha elégedett voltam. És azt szét dobják egymás közt, ami szerintem jogos is.
2023. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13: A szakácsok jobban keresnek, mint a pincérek. Így szerintem logikus lenne az elvárás, hogy a pincéré maradhasson.
2023. okt. 22. 10:58
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
ez kicsit tul van lihegve :-D bocsi
2023. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem tenyleg volt egy ilyen vendegem anno.

Egyetem mellett tavaly nyaron dolgoztam Pesten egy kavezoban.

Nalunk is ugy volt, hogy az összes tipp, ment a közösbe es a muszak vegenel fel lett osztva (hozza teszem volt hogy a fonok tuti rakott el belöle..)


Mindenkepp volt egy ferfi aki csomoszor jött...mivel felismertem egy ido utan csak kedves akartam lenni es megkerdeztem megint ugyanazt keri mint a multkor...

Gyorsan megbantam hogy ilyen kedves voltam :D


Este 00.30kor hagytam el a munkat es kinnt vart ram es megköszönte es adni akart 10 ezer forintot. Tenyleg nemtudom lett e volna valami vagy sem, en ugy megijedtem hogy megköszöntem es azt mondtam a baratom meg bennt var ram es vissza futottam.


Soha többe nem lattam. Talan neki is ciki volt

2023. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ebben nagyon jártas, de úgy tudom, ezt úgy szokták megoldani, hogy nem rendesen jattolsz, hanem a pénzösszeget külön oda adod neki, akár távozáskor, így nincs neki hivatalos felelőssége, mert kvázi egy utolsó köszönés keretén belül adtál neki valamit, nem pedig az asztalánál, amikor fizettél.
2023. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Voltam pincér. Kellemetlen mikor a vendégnek meg kell magyarázni, hogy kihez jut el a pénz. Vendéglátás egy csapatmunka, de alapvetően a felszolgálásért adod. Mindig a beosztottak fizetésétől függ, hogy hogyan osztja fel a főnökség. Sok felszolgálónak a bére még a fele sincs a szakácsokénak, ők általában eltehetik, de még így sem gyű



biztos, hogy össze szednek annyit mint a szakácsok. A beugrós pincérek szintén jobban keresnek, mivel fix összeget kapnak, ezért nekik illegális eltenni a borravalót, mondhatni lopás. A fizettető pincérek is beteszik a kasszába és felírják, mivel ők kezelik a kasszát a borravaló akkor tehető csak el, ha a kassza a nap végén stimmel. Persze itt már csak megbeszélés kérdése, hogy felosztják-e vagy sem, de mivel a főpincéren kívül szinte mindenki fix fizetést kap, így általában az ő fizetéskiegészítése a jatt, mert abból a munkaadó készpénz esetén nem adózik. Más esetekben elosztják, de zsebre senki sem tehet semmit.

2023. okt. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És olyat sem lehet, hogy adom neki a jattot, és megmondom, hogy x összeget belőle magának kell eltennie, csak a maradékot adja le a menedzsernek?
2023. okt. 29. 13:10
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
Olyant sem.
2023. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!