Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy alltok az etel visszaküld...

Hogy alltok az etel visszaküldeshez?

Figyelt kérdés

Egy uj baratikörbe kerültem az egyetemen es azota egy parszor elmentünk együtt etterembe enni. Közep kategoriaju. Nem tul draga de nemis burger king ettermek.


Van egy lany, tök jofej meg normalis de allandoan vissza küldi az egyik fogasat. A leves tul hideg, a zöldseg tul sos, a teszta tul van fözve nem aldente (vagy hogy irjak..). Nemtudom mennyire igaz mert nem rendeltem eddig ugyanazt mint o...csak feltünt es belegondoltam nekem ez valahol ciki lenne. Persze ha szenne van egetve valami vagy ehetetlenül sos..alap hogy szolok. Csak hol itt a hatar nalatok?


ápr. 9. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván igaza van csak mint a többi ember bele szoktunk törődni hogy nem tökéletes az étel.

A párom egyszer pl azért sem küldte vissza a grillezett csirkemellet pedig tok érezni lehetett hogy halas olajban sült.

ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha fogyasztható, és nem okoz problémát, akkor megenném, és legfeljebb jelezném a pincérnek/séfnek/tulajnak, hogy ezt tapasztaltam, és nem oké.

Ha ehetetlen vagy komolyabb gond van vele, akkor visszaküldeném.

ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

#2 + 1


KIVÉVE ha valami különleges alkalom miatt egy kifejezetten drága helyre megyek. Nyilván egyéne válogatja, hol a határ, de nekem egy 20 ezres főfogásnál nagyon bökné a csőröm, ha nem "jó".

ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát azért nekem fura, hogy egyvalaki az, akinek sose jó semmi.
ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Noren1989 ***** válasza:
71%

Egyetértek #4el.


Nem lehetséges, h csak ingyen akar enni?

ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem túl válogatós. Azért inkább erre gondolok, nem a trükközésre, mert ha pl. az a kifogás, hogy hideg a leves, azt könnyen orvosolják, melegítenek rajta, és visszahozzák ugyanazt.

Nem sűrűn eszem vendéglátóhelyen, ehetetlen étellel nem találkoztam, így nem küldtem vissza kaját. Én inkább azt szoktam, hogyha nem olyan finom, máskor nem eszek ott. A 3-assal viszont egyetértek, a kis bakikat érdemes úgy is szemlélni, hogy milyen típusú a hely, még ha vannak is pl. tök finom kifőzdék, ott kevésbé lehet apróságokon fennakadni, mintha egy „rendes” étteremben ennél, pláne drágábban. Egy konkrét eset eszembe jut, ajándékba kaptunk akkori párommal vacsorameghívást kupon formájában, elegáns hely, középkategóriás, és a rizs tömbökben állt, nagyon száraz volt… Na, az kiábrándító volt.

ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk én a melegítést nem tenném a többi kifogással egy kategóriába. Én azt nem érzem se cikinek, se eleve kvázi panasznak - vagyis egy rendes étteremben persze, de egy kifőzde jellegű helyen, ahol melegentartóban állnak az ételek, ott nem feltétlen gáz szerintem.


Még a random kínaiban is előfordul, hogy szólok a lányoknak, hogy légyszi, tegyék vissza a kajámat, mert én forrón szeretem. De az átlagvendégnek meg elég, ha meg van langyítva, így természetes, hogy úgy melegítenek rá. Vagy kifőzdében a melegen tartó, ahol *teljesen* nem hül el.

De ilyen szituban a légyszi, melegítsünk rajta kérés nem kritika, és nem lesz rosszabb véleményem se a helyről.


Egy puccos (nem büféasztalos) étteremben viszont nyilván gáz, mert ugye ott - elvileg - frissen készül az étel, alapvető kellene legyen, hogy nem szorul melegítésre.

ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

Visszaküldöm, ha valami nem oké. De van, hogy magam viszem vissza a dolgokat.


Pl kaptam már romlott alapanyagból ételt, volt olyan is, hogy mosogató drótszivacs szál vágta el a számat, nyelvemet, szájpadlásomat.

Volt, hogy tocsogott az olajban a tészta... Pedig aztán pécsen neves helyről volt szó. Stb.


Ha nem oké valami, az a minimum, hogy jelezzük.


Ebben nincsen semmi gáz/ciki az ételt elfogyasztani óhajtónak.

Ez az étterem/hely és alkalmazottak munkáját minősíti.


Sok helyen hozzá vannak szokva, hogy átlag embernek mindegy mit raknak elé. Csak zabálnak.


S vannak, akik odafigyelnek.


Immár x éve nem vagyok hajlandó semmilyen helyen rendelni, beülni. Meguntam a mások keze által készített ételeket és gondok bajokat.

ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nagyobb gond lenne vele akkor visszaküldeném, ennyire nem vagyok szívbajos. De azért ha ehető, csak jobbra számítottam akkor nem fogok kicseszni a pincérrel, hogy most azonnal csináltasson nekem újat a konyhán. Sajnos a vendégek között is van aki egyáltalán nem mer szólni semmiért csak ott hagyja és van aki meg az élő fába is beleköt de azért visszajár az adott helyre ha olcsó csakhát " miaz hogy ez màr MEGINT nem olyan!" Egyik véglet sem jó.
ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
8-as: Nálunk is volt olyan vendég aki saját maga besétált a konyhára, hogy melegítsék meg neki mert látni akarja. Az ilyenek egyenek is csak otthon inkább, szerintem ennek az ott dolgozók is jobban örülnek. Nem csicskák dolgoznak az étterembe se.
ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!