Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ki fizeti a révészt...?

Ki fizeti a révészt...?

Figyelt kérdés

Vidéki temetés után helyben egy kis vendéglátóipari egységben eszem-iszom. Rendelve van "alapellátás": sültek, köret, vega kaja sat. Megbíztam valakit, hogy rendezze le, mert ő ott lakik s így könnyebb, majd a végén elszámolunk.

Mondja, hogy eddig ennyi és ennyi az összeg, a terembérlet óránkint annyi meg annyi, de a végösszeget nem tudhatjuk még, hiszen az függ attól, hogy ki mennyit fogyaszt még.

De nem úgy szok' lenni, hogy aki azon felül fogyaszt, azt már saját maga fizeti...?



ápr. 23. 13:38
A kérdező szavazást indított:
A szervező fizet mindent, a vendégeket semmi sem terhel
A szervező csak az "alapellátást" fizeti, az azon felüli fogyasztást pedig ki-ki maga állja
21 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Mindkét megoldásra van példa.
ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Lefordítom magyarra: azt várod, hogy a halotti toron részt vevők x összegen felül fizessék maguk a fogyasztásukat? Ilyet még lakodalomban sem szoktak, nem hogy halotti toron. Megoldás: ha sóher vagy, ne tarts halotti tort.
ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Egy halotti toron nem kérheted számon hogy ne fogyasszon a megengedett felett senki.

A legjobb ami mostanában divat italcsomagot kérni.

ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok. A kérdés nem arról szól, mit illik, mi etikus, hanem mi szokott előfordulni. És személyes tapasztalatból is tudom, hogy mindkettő elő szokott fordulni.

És olyan is, hogy lefoglalják a termet, egy bizonyos étel és italmennyiséget és az van. Nincs extra kérés. Ha elfogy, akkor elfogy. Pont.

ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én eddig csak olyanon vettem részt, ahol a felülfogyasztást mindenki maga állta. Még a saját testvérem esküvőjén is így volt.

Úgy érzem, hogy most engem teljesen hülyére akarnak venni...

ápr. 23. 14:37
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha van olyan, hogy "alap" meg "felül" akkor az megállapodás része, hogy mi az alap!

Az, hogy "sat" meg hogy "Megbíztam valakit", az nem megállapodás!


Ha szolgáltatást akarsz igénybe venni, előre egyeztess a szolgáltatóval mindent precízen.


Ha megbízol valakit, akkor a megbízottal egyeztess pontosan, érthetően, precízen, hogy mi az, amit te állsz, tételesen, és egy kib@szott fillérrel se többet!


Történt ilyen megállapodás?

Egyébként nem ide kell kérdéseket feltenni, hanem qrvára leosztani az agysebész "megbízottat", hogy a megrendelt fogyasztást már elfogyaszották, úgyhogy az összeg az fix, és ha a vendégek nem fizetik ki a saját fogyasztásukat, akkor ő fogja helyettük!

ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

"Én eddig csak olyanon vettem részt, ahol a felülfogyasztást mindenki maga állta"


Ez nyilván egy olyan rendezvény volt, ahol nem egy agyhalott közvetítő volt megbízva a dologgal, hanem a megrendelő konkrétan megállapodott a szolgáltatóval a dolgok menetéről.

Az, hogy a vendéglős ilyen választ adott, hogy még nem tudja a végösszeget, teljesen nyilvánvalóvá teszi, hogy a megbízott rohadtul nem konkretizálta, hogy az összeg keret véges, és egy fix szolgáltatást tartalmaz.

Nagyon gyorsan üljetek le 3-man beszélni, (te, a megbízott, meg a vendéglős) de előtte azonnal állíts le minden kiszolgálást!!!

ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Amit nem értek, ha nem tetszik, amit a megbízott rendelt, akkor miért nem itézted te magad?
ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mert félezer kilométerrel arrébb tartózkodom, ő pedig helyben van. Írtam...
ápr. 23. 14:58
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

8-as!

Mert előbb volt a megbízás, utána a megbízott munkálkodása, és ezt követően annak a tudomásul vétele, hogy rosszul végezte a dolgát.

Tehát ahhoz, hogy maga intézze a megbízást, mert nem tetszik a megbízott rendelése, a jövőbe kellett volna látni.


Namármost mindhiába léteznek olyan konteók, és összeesküvés elméletek, miszerint léteznek jövőbe látó entitások, és a mi elménk is mesterségesen van elnyomva, hogy ne láthassunk bele a minket körbevevő időfolyam bármelyik részébe, az a sajnálatos helyzet, hogy a jövőbelátás mindennapi gyakorlata, nem része az átlagember életének!

ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!