Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ki fizeti a révészt...?

Ki fizeti a révészt...?

Figyelt kérdés

Vidéki temetés után helyben egy kis vendéglátóipari egységben eszem-iszom. Rendelve van "alapellátás": sültek, köret, vega kaja sat. Megbíztam valakit, hogy rendezze le, mert ő ott lakik s így könnyebb, majd a végén elszámolunk.

Mondja, hogy eddig ennyi és ennyi az összeg, a terembérlet óránkint annyi meg annyi, de a végösszeget nem tudhatjuk még, hiszen az függ attól, hogy ki mennyit fogyaszt még.

De nem úgy szok' lenni, hogy aki azon felül fogyaszt, azt már saját maga fizeti...?



ápr. 23. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

11. Törölve lesz a hozzászólásod, de egy kis okosság.

Kharón görög mitológiai alak. A holt lelkeket ő szállította át ladikjában a Sztüx folyón.

Ki fizeti a révészt? címen volt egy brit televíziós sorozat. Nagy László Ki viszi át a Szerelmet című versében is őrá utal.

ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben két megoldás szokott lenni, vagy fizetsz mindent, vagy addig lehet fogyasztani, amíg a megrendelt akármik nem fogynak el.

Olyat, hogy a meghívottak fizessék, akár csak részben is a fogyasztást, nem megszokott.

Olyat hallottam azonban, hogy az ételeket meg üdítöt fizeti a meghívó fél, aki alkoholt akar, az magánrendelés - ez szerintem korrekt, feltéve, hogy elöre tudatod a meghívottakkal

ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%
12, tisztában vagyok az eredetével, a kérdés arra vonatkozott, hogy mekkora fogyatékosnak kell lenni, hogy hétköznapi beszédben valaki ezt faarccal ellője :))))
ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk tegyük hozzá, spicliskedni nagyobb retardáltság a révészkedésnél.
ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

12-es:"Olyat, hogy a meghívottak fizessék, akár csak részben is a fogyasztást, nem megszokott."

Nem a fogyasztást: a túlfogyasztást. Rogyásig lesz ott étel-ital. Akinek az nem elég, az fizesse ki magának, amit még ezen felük akar.

Én csak ilyen vendéglátásban voltam eddig, tehát azért az túlzás, hogy ez "nem megszokott"...

ápr. 23. 16:18
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15, Akkor ezt kell közölni a megbízottal is, jelezze a cateringes/étterem felé, hogy a megrendelt mennyiségen felüli egyedi fogyasztást helyben rendezik a vendégek saját költségre.


Egyébként nekem se világos, miért nem te magad tárgyalsz. Úgy telefonon/emailben, ahogy a közvetítővel kapcsolatban vagy, nyugodtan megkereshetnéd közvetlenül a szolgáltatót is. Ez lett volna a legtisztább.

ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
43%

16. Mert már a kérdés megfogalmazásának módjából is látszik, hogy a kérdező szereti direkt megnehezíteni a saját életét és agyonbonyolítani a legegyszerűbb dolgokat is.


A fizetős halott tor meg lehetne magyar szabadalom, mint a smucigság csimborasszója.

ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
17. Azért szabadjára sem lehet engedni az embereket. Vannak, aki az ingyé van jelige alatt képesek felzabálni, meginni mindent. Majd ott helyben vissza is szolgáltatni.
ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
18. Azt a fizetőssel sem állítod meg, mert ha az "ingyenből" félhülyére itta magát, akkor már simán fizet a hányásig hátralévő másik 6 felesért is.
ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#17 Miféle "fizetős halott torról" beszélsz? Szövegértelmezési problemáid vannak...?
ápr. 23. 19:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!