Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étterembe csengőt vinni és...

Étterembe csengőt vinni és azzal csilingelni a pincérnek?

Figyelt kérdés
Szombaton voltam egy viszonylag elegáns étteremben és a szomszéd asztalnál kettő 40-es hölgy ült. Igazából nem történt semmi extra, csak mikor jelezni akartak a pincérnek akkor csilingeltek, a pincér odajött és felvette a rendelésüket. Tudom hogy régen így csinálták plusz a hotelrecepción is lehet csöngetni a recepciósnak, de nekem annyira kényelmetlen volt.
ápr. 29. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Igen.
ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Abban nincs semmi, ha van, és azt használja az ember.

De olyat még sosem hallottam, hogy valaki maga visz.


Azt tudom, hogy csettinteni neki bunkóság.

ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Persze,vigyél magaddal egy csengőt!!!
ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
3 te sem olvastad az apróbetüst, ugye?
ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, ez ritka pofátlan, és nem csodálkoznék, ha az illetõ már tiltólistán lenne.



Ez tipikusan az az újgazdag paraszt, aki csak filmen látott eleganciát, és ilyen baromi gáz dolgokkal akarja ledominálni a pincéreket, mert neki újdonság az, ha valakit egrecíroztathat.



Viszont ez a gyerekes és ízléstelen power trip az egész hely nívóját rontja.


Ez nem az a vendég akit meg akarnak tartani. Sőt.

Aktívan meg akarnak szabadulni tőle. Minnél gyorsabban.

ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha valami elborult ötlettől vezérelve az étterem biztosít az asztaltársaságnak csengőt, hát miért ne.

De a bevitt csengő használata után én nem biztos, hogy megenném amit kihoznak neked.

ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha ők vitték magukkal akkor az ritka nagy bunkóság biztos szólnék érte legalább annyit hogy ne zavarják a többi vendéget

Ha az étterem alapból tesz ki csengőt hát...ott se dolgozott pincér ként a főnökségből senki amúgy is alapból vannak bunkó emberek vagy akik esetleg többet ittak a kelleténél biztos élő jönne belőlük amit fentebb írt valaki hogy csak azért csengetnének hogy ugráltassák a pincért

Tuti hogy nem dolgoznék ott

ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem még az is a kedvencem amikor a borospoharat ütik a villával vagy a kanállal. Bunkóság szerintem csilingelni is. A pofámról lesülne a bőr ha ilyet tennék.
ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Nettó prosztóság,jó ha nem törik le a kezed
ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Az étteremnek többet ér az etosz fenntartása mint ennek az egyetlen vendégnek a pénze.



Az etosz a hangulat, a kölcsönös tisztelet, és a szervíz meg az étel minősége... amitől más egy étteremben enni, mint egy büfében vagy otthon.



Ha valaki nem tud viselkedni, azt kitesi

ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!