Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étterembe csengőt vinni és...

Étterembe csengőt vinni és azzal csilingelni a pincérnek?

Figyelt kérdés
Szombaton voltam egy viszonylag elegáns étteremben és a szomszéd asztalnál kettő 40-es hölgy ült. Igazából nem történt semmi extra, csak mikor jelezni akartak a pincérnek akkor csilingeltek, a pincér odajött és felvette a rendelésüket. Tudom hogy régen így csinálták plusz a hotelrecepción is lehet csöngetni a recepciósnak, de nekem annyira kényelmetlen volt.
ápr. 29. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
El nem tudom képzelni, hogy ez valóban megtörtént. Főleg nem egy elegáns étteremben, amilyenben a kérdező - és a válaszolók többsége - soha nem járt. Minden étteremben megkérnék a vendéget, hogy távozzon vagy nagyon gyorsan tegye el a csengőjét, nem is tudom, hogy gondoljátok, hogy ezt bárhol hagynák, pláne nem, hogy az étterem biztosít ehhez csengőt. Régen sem volt ez szokás kérdező. Intés, szemmel jelzés, "elnézést!" vagy valami erősebb hangjelzés ha valami alacsonyabb szintű helyről van szó, ahol tojik rád a pincér.
ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező hol láttad, hallottad hogy ez szokás volt valahol valamikor vagy 20 éve vendéglátásban dolgozom de ez nekem új az hogy a recepción van csengő egy dolog azt akkor használják ha épp nincs ott a recis de még ott is várnak vele mielőtt csapkodják bolond módjára

Írom ezt úgy hogy 4*-os helyen dolgozók nem egy "viszonylag" elegáns helyen

ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha nézel kosztümös filmeket, ott szoktak az arisztokraták csengetni az alkalmazottaknak. Otthon, a saját házukban, a saját alkalmazottaiknak, sose más otthonában, vendégségben, pláne nem nyilvános helyen. Egy kastélyban/kúriában nemigen lehet máshogy megoldani, de ezt mindig a lehető legdiszkrétebben intézik. Sokszor nincs is hang, mert a csengő húzója a szobában van ugyan, de lent csilingel a személyzetnél.
ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

Néztem én is a Csengetett mylordot

De itt étteremről van szó olyat még filmen sem láttam

ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Ezt mondtam én is. A kérdező keveri szerintem a szezont a fazonnal.
ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem viszont ötletes, mert csilingelő hangot még a legnagyobb tömegben is meg lehet hallani és a magas hangja miatt az iránya is egyértelmű. Persze ez addig működik jól, ameddig nincs mindenkinél csengő.
máj. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%

Tehát egy asztalnál lenne csengő? Abból lenne csak vita meg ordibálás a vendégek közt mert akinek van csengője az használni is fogja akinek meg nincs csengője az meg túl akarná kiabálni a csengős népet illetve jönne a: nekik miért van olyanjuk? Típusú kérdések

Ha meg több csengő lenne,nem mindenhol csak pár asztalnál akkor az bőven elvenné a figyelmet a "néma" asztaloktól

Vendéglátós fejjel marhára nem találnám ötletesnek plusz egy idő után amolyan Pavlovi reflex lenne a pincérben hogy mi f@szomé csenget már megint ez a köcsög

#16 ne haragudj meg hogy ezt írtam kívülálló szemmel biztos cuki a gondolat de mint írtam pincér ként rémálom

máj. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!