Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendéglátósok, ti mennyit...

Vendéglátósok, ti mennyit kerestek havonta?

Figyelt kérdés

Milyen jellegű vendéglátóipari egységben dolgoztok, milyen pozícióban?

Kis-közepes-nagy forgalmú üzlet? Merre az országban, főváros, vidék, város, falu, stb?

Hány alkalmazott van? Egész évben van munka?

Hogyan kapjátok a fizetést, be vagytok-e jelentve rendesen? Vannak plusz juttatások, pl pótlék, bónusz, jatt, stb? Fizetik ha szabira mész, vagy ha lebetegszel?

Írhatnátok bővebben is, köszönöm.


máj. 14. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Tanultátok a szakmát, hivatásosak vagytok, avagy utólag tanították be titeket?
máj. 14. 18:53
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Engem az is érdekel tényszerűen mennyit kell a leírt fizetésekért dolgozni.
máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alföldön 2000-2200 nettó kb szakacsként 35-év tapasztalttal a fizetés de lehetnek eltérések főleg lefelé.

Ehhez hozzájön hogy minimálbérre vagy bejelentve és szabadság,táppénz nincs fizetve.

Ezért is dolgozom Ausztriában szezon meló de így is járok haza.

Most nagyon jó a fizu 3000 euró nettó.

máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most vidéki szállodában szervizdíjjal havi netto kb 300.. de nem kell megszakadni..


Balatonon lehet keresni napi 25-30, ha nem vagy kezdő.. de ott jóval több a meló

máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bejelentés az mindenhol sztem minimálbér.. kivéve a nagyobb hotelekben
máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alfoldon nalunk is minimalberben vannak bejelentve. Erre jon ra pluszban egyeb ber, illetve jatt.
máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Főváros, nem túl kis forgalmú kávézó majdnem egész éves nyitva tartással (csak 25-26 szabad meg évente van egy hét leállás általában februárban). Összesen voltunk a felszolgálókkal, takarítókkal, vezetőséggel együtt kb 10-en, mindig nagy a jövés-menés. 4 órára voltam bejelentve, ennyi volt a hivatalos bérem, a többit hol kifizették, hol nem, így kaptam 400 körül, a jattot nem tarthattam meg, hanem be kellett adni a közösbe, ebből még kb 20-30 ezret lehetett kapni (másnak több is jutott olykor, némelyik embernek meg semmi, mert kezdő, mert panasz volt rá, mert eltört egy pár poharat, mindig megmagyarázták…). Ez nem hangzik rossznak, de kiléptem pár hónapja, mert a belemet is kihajtották, a munkaidő alapból 12 óra volt, de persze maradjak tovább meg jöjjek előbb, mert beteg a takarító (heti 6-7 napot dolgoztak szerencsétlenek általában, mily meglepő) és ki kéne ganézni meg be kéne ugrani szabadnapon, mert jajj nagy lesz a forgalom meg szintén nem jött be valaki stb stb. Na ezeket valahogy nem fizették ki, én meg ugye mit bizonygassak a 4 órás bejelentésemmel, 12 órán felül eleve szabálytalan az egész…Szabadságom ugyan volt hivatalosan, a 4 órás bérrel, de mindig rinya volt, hivatalosan ki sem adták, hanem random napokat írtak a beóba szabinak, a kikértet meg szabadnapként (amit ugye bármikor vissza lehet vonni, hát meg is tették). Egy hétnél tovább gyakorlatilag esélytelen volt elmenni.

Voltak, akiket be sem jelentettek, na ott se szabi, se táppénz és végképp meg is tették, hogy hónapos csúszásokkal fizettek, hiszen még egy munkaszerződés sem volt. Meg voltak, akiket a saját kérésükre bejelentettek, na nekik meg annyival volt alacsonyabb a bérük, mert egyszerűen levonták az így kötelezően kifizetendő járulékokat. 12 órán felül ők sem kaptak semmit a túlóráért, ünnepnapi meg hasonló pótlékokról meg végképp nem hallottak.


Nem is értem, miért keresnek embert kb 3-4 havonta.

máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!