Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit csinálna velem a pincér...

Mit csinálna velem a pincér az étteremben, ha azt mondanám neki az étkezésem után, hogy nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés

Ott kellene maradnom mosogatni? Vagy hívnák a zsarukat, s bevinnének éjszakára? Esetleg megvernének és kidobnának az étteremből?


Mi Magyarországon a gyakorlat? Kinek milyen tapasztalata van? :-)



2012. júl. 13. 21:12
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok érdekes választ, nagyszerűek vagytok! S látom, titeket is érdekel ez a kérdés, ti is filóztok rajta, hogy ebben a szituációban mi várható s mi nem, mert további elgondolkodtató hozzászólást is írtatok: mint pl. hogy a pincér (vagy bárki más) nem verhet el, mert az bűncselekmény.


Külön köszönet a poénos hozzászólásokért, jókat nevettem!



21:30 – „Káromkodna és fenyegető fejet vágna...” – ok, teljesen rendben van, de ezzel mit érne el? Én ezt simán kibírom…


21:32 – „Nincs joga ott tartani. Vagy akkor igen ha be tudja bizonyítani, hogy te ott márpedig ettél?” – ma már minden be van kamerázva, simán be tudja bizonyítani, ha csak erre van szüksége…


22:12 – „Amúgy ha ilyen kérdés felmerül benned, akkor a 2. megoldást érdemled” – a kérdés csak elméleti szinten merült fel bennem, a „mi lenne ha” kérdéskörét boncolgattam


23:10 – „Ha egy mosogatással meg lehetne úszni, akkor mindenki így járna vacsorázni!” – aki étteremben étkezik, az szerintem többek között azért is megy oda enni, hogy ne neki kelljen mosogatnia, nem?

2012. júl. 14. 01:01
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is jártunk már ugy párommal,hogy csak pár iratot felfogva mentünk vacsizni.

első esetnél egy szem bankkárty és bérlet volt nálunk.Ettünk,fizettünk volna,és nem fogadta el a kártyát.Pincér mikor mondtuk hogy se másik kártya se kp nincs nálunk,azt mondta hogy vagy a szomszéd utcában van automata,vagy hivjak valakit aki hoz kp-t.

Párom elment az automatához,ott jó volt a kártya.

Kaptunk "vigaszdijként" egy jó adagnyi desszertet csomagolva,mert nekünk volt kellemetlen miközben az ő lehúzókájuk rossz.


Másik eset nemrég,szép kártya,előtte felhivom az éttermet,elfogadják-e,honlapjukon is rajta h igen.Eszünk,fizetnénk,erre csak a betelefonálós fizetési lehetőségük volt.Nálunk ismét nulla kp,bankkártyát nem fogadtak el,pici falucska,automata csak hétköznap a takarékszövetkezetben.

Adatainkat leirva és egy x összeggel tartozunkat papirra leirva 2 példányban távoztunk,másnap visszamentünk rendezni.

Tehát ha nem megyünk vissza,a papir amit a tartozásunkról irtunk,egy perhez elég lett volna.

2012. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés de én így jártam.


Vittem pénztárcát csak pénzt nem raktam bele. :)


A pincér szólt a főnökének, ő volt az egyik szakács. Elmondtam hogy mi a helyzet, ott hagytam nála az összes azonosító okmányomat, meg gyorsan nyomtatott egy papírt ami aláírtam hogy holnap estig kifizetem.

Hazamentem és 1 óra múlva visszaértem fizetni. Kicsit nagyobb borravalót fizettem. :)


Mondjuk ez egy kis vidéki családi étterem volt.

2015. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
34%

Hátravinne a konyhára, ahol elbeszélgetne veled, kettesben...

A valóságban hívná a managert. De szimpatikus a megverés és étteremből való kidobás is.

2019. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
47%
Én kimentem nyugodt tempóban mikor nem figyelt senki. Mikor kiértem úgy sprinteltem mint még soha, és alig hittem el mikor hátranéztem és fut utánam az egyik. Kiabált hogy r ohadék. De nem sokáig bírta, elfáradt hamar. Gáz volt de utána csak meg azóta is nevetek rajta, sok embernek elmeséltem már. Ilyen élménye nincs mindenkinek, büszke vagyok kicsit. Ezt csak az csinálja aki jó futó, különben elkaphatnak.
2019. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!