Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Heti menüt tudnátok nekem...

Heti menüt tudnátok nekem összeállítani?

Figyelt kérdés

Anya meg húgom egy hétig itt lesz nálunk és én fogok főzni. Mindent szeretnek.

Olyanokat szeretnék ami nem túl drága de azért nem is egy paprikás krumpli.


2013. júl. 7. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Első nap spagetti, nagyobb mennyiségben csinálsz húst, így másnapra tudsz csinálni húsos palacsintát. Harmadik napra csinálj gulyáslevest vagy bablevest és szerintem mellé bőven elég egy sütit megcsinálnod, pl valami túrósat (kukucskálós túrós, boci szelet, ezek még nem is bonyolultak és finomak). Következőnek csinálhatnál olyat, hogy sütőbe rakod a csirkecombokat, teszel mellé krumplit, hagymát, répát, isteni finom. :) Aztán csinálhatnál még lapcsánkát, tócsni, nem tudom felétek hogy hívják, esetleg lángost. Aztán még a sültkrumpli/rizs/törtkrumpli fasírttal vagy rántott hússal. Illetve ha tényleg mindent szeretnek, akkor túrós/mákos/diós tésztát is lehet valamelyik nap. :)
2013. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a gyros se rossz ötlet, vagy valamilyen főzelék (krumpli, borsó) virslivel vagy fasírttal. :)
2013. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

szerintem nyárias ételeket készíts

pl.

töltött paprika / töltött padlizsán

rakott karfiol / rakott zöldbab

rántott tök, cukkinifőzelék

tejszínes gyümölcskrémleves,

sült hús vajas petrezselymes burgonyával és salátával

zöldbabfőzelék, tojás

2013. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Én lefőznék egy jó adag sertés-pörköltet, majd szétosztanám:

- egy adag nokedlivel, kovácszos uborkával, előtte valami zöldségleves = borsó, karfiol, hasonló.

- Másik adag kb. 2 nap múlva összefőzve tarhonyával, vagy rizzsel, tejfölös uborkával. Ez elé jó egy kis tojásos leves, vagy savanyú krumpli-leves.

- Ha még marad, akkor abból készíthetsz még egy nap pl. jó kis gulyáslevest, utána lehet egy tányér túrós-csusza.

Így egy hétből 3 napra megoldottad.


Lehet még egy napra beütemezni rakott krumplit, rakott káposztát vagy éppen egy töltött cukkinit.


Lehet rántott husi, vagy fasírozott (esetleg stefánia) főzelékkel pl. kelkáposzta-főzelék, tök főzelék, zöldbab főzelék, bár ez utóbbinak nem tudom mi az ára.


Ha tudsz készíthetsz töltött paprikát, vagy csak símán húsgombócok paradicsom-mártásban.

2013. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!