Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segitenetek egy szülinapi...

Segitenetek egy szülinapi menüt összeallitani?

Figyelt kérdés

Teljesen konyhai analfabeta vagyok, de a növerem szülinapjara (csak februarban lesz, addig van idöm probalgatni, de ö annyi mindent megtett ertem, hogy szeretnem, ha minden tökeletes lenne) szeretnek vacsorat fözni. Igazabol gyakorlatilag mindenevö, amit igy külön tudok, hogy a spenotot nagyon szereti, de azt igy magaban semmikepp nem akarok, hanem valamibe, valamivel, HA spenotosat csinalok.

Es meg egy - bar nem a kategoriaba illö kerdes - szerintetek az jo ajandek, ha kitakaritom az egesz hazukat,meg kivasalok mindent (szeptemberben kezdett el ujra dolgozni, eddig gyesen volt, szegeny azota csak fut a haztartas utan), ugye megcsinalom a vacsit, es melle mar csak valami jelkepes ajandekot kapna? Vagy inkabb vegyek valami nagyobbat (muszaj takaritonöt hivnom a takaritashoz, mert vannak olyan falak, ahol az egesz üveg, egyedül nem tudnek mindent egy nap alatt megcsinalni, de az benne lesz vagy 5-10 ezer ft-ban)?

(felreertes ne essek, mar huszoneves vagyok, csak eddig soha nem kellett semmi ilyesmit csinalnom, nagyreszt a növeremnek köszönhetöen)


Köszönöm a segitseget!


2010. nov. 2. 07:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Oke, a spenotos tema kilöve, mert megtalaltam a levest, asszem, es ezt meg is tudom csinalni :) szerintetek?


[link]

2010. nov. 2. 07:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A takarítás jó ötlet, annak biztos angyon fog örülni, jól fog neki esni.jobb mint valami drága kütyüt vennél, és azt nézegetné.Bár, nem vagyunk egyformák...

Az ételekkel kapcsolatban..csinálhatod at örök "klasszikusokat"is, pl rántott hús, csak kissé felturbózva.Pl egy szelet sajtal, és szezámmagos bundában.

Vagy ami magyon fini, és nem bonyolult.Szeletelt karajt, vagy combot teszel sorba tepibe, rá karikázol burgonyát, a tetejére szeletelt bacon szalonna.Fóliával letakarod, párolod.A húsok vastagságától függően, 1/2-1 órát.Amikor már puha a hús, akkor leveszed a fóliát, reszel rá sajtot, vagy szelet sajt is jó rá.Vissza a sütőbe, és amíg rá olvad a sajt sütöd.Nagyon finom.

Sok sikert!

2010. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen :)
2010. nov. 4. 07:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj, bár nekem lenne egy ilyen szuper testvérem :=)! Nagyon kedves és személyes ajándék a takarítás és a vacsora, ha én ilyet kapnék, nagyon meg lennék hatódva.


Ha még gyakorlatlan vagy a konyhában - főleg, hogy még vasalni, takarítani is akarsz aznap - mindenképpen olyan menüt javaslok, ami mellett nem kell ott állnod, csak összerakod, betolod a sütőbe vagy ráteszed a fedőt és időnként ránézel.

Hány főre főzöl?

Én egy gazdagon bezöldségelt húsleveset főznék pl. libanyakból (kb.600,-Ft/kg) benne házi grízgaluskával. A nyakakat belerakod a fazék hideg sós vízbe, az első forrás után szépen lefölözöd róla a képződő szürkés habot (így lesz a levesed szép tiszta, tükrös), beledobod a zöldségeket is, kicsit utána ízesítesz és gyöngyözve forrva - azaz kislángon - hagyod lassan megfőni. Az utolsó 10 percben kiskanállal (nagyra nő!) beleszaggatod a galuskát és kész is.


2.fogásnak sajttal és spenóttal töltött göngyölt csirkemell filét készítenék baconbe tekerve. A csirkemellfilét felszeleteled, ha kell, folpackkal fedve kicsit kiklopfolod, finoman sózod, borsozod, ráteszed a kissé megpárolt, sóval, borssal, zúzott fokhagymával ízesített spenótot, teszel rá egy szelet finom sajtot és feltekered. Fogpiszkálóval rögzíted, baconbe tekered és tepsiben egymás mellé fektetve először fóliával takarva sütöd, utána az utolsó kb.10 percben fólia nélkül szép pirosra sütöd. Köretnek pl. krumplipüré, hagymás tört krumpli és savanyúság illik legjobban hozzá. Ha rizst választasz mellé köretnek, érdemes egy zacskó knorr sajtszószt is elkészíteni és azzal együtt tálalni a hústekercseket, hogy ellensúlyozza a rizs "szárazságát" (erősen idézőjelben, mert jól elkészítve nem száraz a rizs, de remélem, érted, mire gondolok). Tálaláskor a tekercseket ferdén vágd félbe és kicsit kifordítva tedd a tányérra, így szépen látszik a tekercs belső rajzolata.


Desszertnek süss egy finom tortát, rengeteg recept van a neten, olvasgasd el a hozzáfűzött kommenteket, abból kiderül, hogy mire érdemes odafigyelni az adott receptnél. Ezt már előző nap elkészítheted, a hűtőben finoman összeérnek az ízek, csak vigyázz, hogy jól letakarva tedd be, nehogy más étel szagát is átvegye.

Sok sikert!

2010. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

EZ lehetne a torta.nagyon sgyszerű és gyors.

én kiprobáltam turó helyett 1fagyasztott gesztenyéy keverek a tejszinhez és a vaniliás krém helyett csokisat kevertem pici rum aromával.a turosat is imádtuk de a gesztenyéset 3 hét alatt 5x csináltama családomnak.

2010. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!