Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendégül kell látnom 8 embert...

Vendégül kell látnom 8 embert plusz aki még beesik. Mi tennnétek az asztalra?

Figyelt kérdés

Amolyan laktatós, hidegtálas vacsorára gondoltam. Mivel nincs nagy ebédlőnk ahová le tudnám őket ültetni.

Nem nagyon tudom mit főzzek, süssek.



2013. dec. 26. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő háziasszony, de vendéglàtásban kezdő vagyok. Karàcsonyra nem lett elég a süti, mert voltak beeső vendégek.
2013. dec. 26. 21:27
 2/10 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem ami nagyon fontos: mennyit? Hàny féle hús étel, hàny féle köret, mennyi sós és édes süti legyen?

Másik nagyon fontos: babona. A társaság elég babonás, így szárnyas, hal kizárva.

2013. dec. 26. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
hát én biztos sütnék valami húst ,rántott húst, vagy szezámmagost, gordont, fasírtot ,ilyesmit.
2013. dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mennyiseget nem tudom,ez a vendegek etvagyatol es az alkalom jellegetol fugg.

Ha kicsi a konyha,akkor talalj a nappaliban is,hogy ne legyen tolongas sehol,illetve keruld a maszatolos, evoeszkozos eteleket.

Sos:fasirtgolyok, sajtpuffancs,roszti, sajtos-virslis leveles falatka, minipizza, turos gombafejek,kulonleges sajtok, sutotok szeletek.

Edes: barmilyen retes, isler-linzer-vanilias kifli, zserbo vagy mezes kremes, kokuszkocka, piskotatekercs,de a mezeskalacsot vagy a beiglit is elsutheted meg.

2013. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amiket el tudok képzelni:

- parti szendvicsek (kis falatok, jó sok): lenne rajta sajt, többféle felvágott, piros arany, ketchup, saláta, uborka, paprika, paradicsom (szóval nem csak egyféle szendvics)

- hidegtál: franciasaláta, kaszinótojás, sonkatekercs, sült húsok

- gyümölcstál

- aprósütemények: mini linzer, mini isler, néró, kicsi pogácsa, kicsi sajtos rúd... amolyan teasütemény-szerűségek

- egyéb sütemények: mézeskalács, zserbó, kókuszgolyó

2013. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. dec. 26. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, amit az előttem hozzászólók írtak azok jók, én is ilyeneket szoktam.

Esetleg még lehet stefánia vagdalt, kolbásszal töltött karaj, baconbe tekert máj, mini pizza, pizzás csiga, körözöttel töltött sajttekercs, krumplisaláta, tojás saláta. Poharakban ropi, szezámmagvas rudak.

Édesnek még mehet akár kókuszos csiga, kókusz golyó, diós kiflik, almás pite.

Azért úgy süssél-főzzél, hogy elég legyen. Gondolom sokáig maradnak, táncoltok, isztok erre bőven megy le a kaja.

Hogy elkerüld a kellemetlenséget, vegyél tartalékba ropit, sós sajtos krékereket, nápolyit, burgonya chipset.


Ja igen, még jó a hasábkrumpli és a krumpli krokett is, csak abból több kéne.

Asztalra lehet kitenni szotyit, tökmagot, diót ha maradt a bejgliből:), mogyorót, kukoricát.

Alma, mandarin, narancs kosárkákba, hátha valaki megkívánja.

Vagy tehetsz még kis tálkákba ki aszalt gyümölcsöket és mazsolát.

Vagy ha kaptál esetleg sok bonbont akkor azokat is kitehet ilyen kínáló tálkákba.

Előre is BUÉK!:)

2013. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Írtad,hogy elég babonás a társaság.Így,én készítenék egy jó adag lencsesalátát is köretnek.
2013. dec. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

lencse saláta ,virslis kifili ,májas hasé ,

kaszinó tojás -többféle töltelékel

tormás tekercs , sajt tekercs

lehet ,hogy lesz vega a társaságba : fetával töltött paradicsom ,sajt saláta ,gyümölcs tál , kalforniai paprika töltve

hideg sültek :

töltött dagadó hidegen szépen szeletelhető

baconbe tekert sült máj

disznó toros tál : töpörtyű ,kolbász ,disznósajt ,lila hagyma ,stb

fasirt golyó töltve: aszalt paradicsomal sajtal

libamell sütve vékonyra szeletelve

a salátákhoz . csinálj valamilyen sós ,vagy füstölt sajtos házi kifliket ,kenyér helyett .

2013. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Disznótorost nem szeretnénk. Mindenki ilyenkor vàg malacot. Szerintem a disznótoros már unalmas erre felé. Nem lesz buli vagy tánc kisgyerekek is lesznek. Csak amolyan átjáró hàz lesz. Jönnek majd a barátok új évet kívànni de aztàn mennek is.

Buék!

2013. dec. 27. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!