Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A szervizdíjat is felszámoló...

A szervizdíjat is felszámoló éttermekben kell adni borravalót?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy kell, aki melózik az ne piáljon!
2014. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Borravalót soha nem KELL adni, csak lehet. Ha akarsz adsz, ha nem nem, szervízdíjat meg mindenhol számolnak, csak van ahol külön feltüntetik, van ahol nem.
2014. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szervizdíj gyakorlatilag a kötelező borravaló, ha szerepel a számlán, akkor minek még egyszer adni!

A borravaló egyébként se kötelező, és mivel egyre többen gondolják így, erre találták ki a szervizdíjat!

2014. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szervízdíjat arra találták ki, hogy az üzletvezető a saját belátása szerint ossza el a jattot, (gyakorlatilag megtarthassa magának) és ne a felszolgáló tegye zsebre...


Egyébként valaki ad, valaki nem.

Ha pl ott van az étlapon, hogy az ételek ára pl 7% szervízdíjat tartalmaz, de egyébként te 10-12 %-ot akartál volna adni alap esetben, akkor egy 3-4 %-ot rátolhatsz még az összegre.

2014. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Csak én gondolom, hogy a szervízdíjat felszámolni felháborító?

Az italok árában nincs benne a felszolgálás?

Ez nem olyan, mintha vennél 1 kg kenyeret és az áron felül a pénztárnál kérnének még "kiszolgálási" díjat?

Vagy a fodrásznál hajvágás után még kérnének olló élezési díjat?

2014. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Borravalót soha nem kell adni. Változó, hogy adok-e, mondjuk egy 15%-os szervízdíjnál nem, de egy 6-8%-nál igen.

A szervízdíjnál az a baj, hogy sokszor a tulaj zsebében landol, főleg ha kártyával fizetsz, természetesen tudom, hogy a borravalót sem a felszolgálók, szakácsok kapják mindig.

2014. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha csinos a kiszolgáló csaj akkor adjál :)) de amúgy akkor már nem kell adni borravalót .
2014. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem értek egyet az előttem szólókkal.

Ahol nincs szervízdíj, ott kell adni 8-15% borravalót. A "kell" nem azt jelenti, hogy jogilag kötelező, hanem azt, hogy illik, hogy szokás, és ezért elvárt. Sok helyen a pincérek keresetének jelentős részét a borravaló teszi ki.

Ahol van szervízdíj, ott az a borravaló helyett van, én ott már nem adnék, legfeljebb minimális mértékben kerekítek(pl. 2.370 helyett 2.400).


Sajnos Magyarországon nem egységes a borravaló kezelése.

Van, ahol elosztják a felszolgálók között - ez a jobbik eset, de ennek az a hátárnya, hogy erre hivatkozva nagyon kis fizetést adnak nekik.

Van, ahol nem kapják meg a felszolgálók - igaz, hogy vélhetően magasabb fizetést kapnak, de ez az eljárás a vendéggel szemben nem korrekt, mert ő annak tudatában adta a borravalót, hogy a pincér kapja meg, nem pedig a egyszerűen cég bevételt növeli.

2014. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Előző!

De ha elégedett vagy a kiszolgálással, akkor miért érdekel, hogy azt a borravalót közvetlenül a felszolgáló kapja meg, vagy közvetetten, a tulajdonoson keresztül kapja meg??!!


A felszolgáló nem véletlenül dolgozik ott.

Hanem azért, mert rábólintott a munkafeltételekre, a fizetésére, a borravaló szétosztásának a rendszerére. Elhiheted, nem jár rosszul, különben nem dolgozna ott.

2014. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért érdekel, mert én azzal a tudattal adom oda, hogy azt ő kapja, vagy legalábbis felosztják a felszolgálók között.

Ha a cég lenyeli, vagy a fizetőpincér teszi a zsebre az egészet (az erősebb kutya-elv alapján), akkor más történik a pénzemmel, mint amilyen céllal én azt adtam.

Ahol szervízdíj van, ott valóban a hely belügye, hogy mi történik a szervízdíjjal.

2014. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!