Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Délben nem illik mást enni...

Délben nem illik mást enni egy étteremben mint az az napi menü?

Figyelt kérdés
Eddig vagy vacsorázni mentünk a férjemmel vagy hétvégén ültünk be étterembe. Most úgy alakult, hogy tegnap délbe kedvünk támadt étteremben ebédelni. Leültünk, és megkérdezte a pincér, hogy melyik menüt kérjük, mi mondtuk, hogy nem menüt szeretnénk, hanem az étlapról rendelnénk. Megkérdezte, hogy miért nem felel meg, ami a menün van? És majdnem úgy vágta hozzánk az étlapot. Tényleg illetlenség ebédidőben mást rendelni? Mi erről nem tudtunk.
2014. márc. 19. 13:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5%
Pincér vagyok,nem kellett volna beszolnia a pincérnek, azért volt ideges amit ki sem szabadott volna mutatnia, mert ha menü közben ami általában 11-15ig van és van mondjuk 2-3 szakács aki pl az egyik adja a levest a másik a főételt a harmadik meg előkészíti őket(sütés,szeletelés,stb) és bejön egy a'la carte akkor 1 valakinek ha nem 2-nek azt kell csinálnia akkor csúszni fog a napi menü tálalása így aki menüzni jött mert nincs ideje akkor az fog szívni mert várhat az ételére. Szóval nem tudjátok de igenis illetlenség hétköznap 11-15ig ètlalot kérni. Ja és az a válaszoló aki ilyet ír hogy a pincér azért van hogy kinyalja a vendéget annak üzenném hogy ne csodálkozzon hogy az ételébe jópárszor beleköptek mert akinek ilyen a felfogása hogy a pincér egy senki az gondolkozzon el hogy kimutathatja ezt de gondoljon bele hogy a pincér viszi ki az ételét és ő nézi ahogy jóízüen megeszi a köpését.
2014. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ne haragudj, kedves Utolsó, megértem én ezt a szempontot is, de!: ez egy ÉTTEREM, nem menza. Van étlap, és nyilván nincs kiírva, hogy X időponttól Y időpontig a konyha alapvetően csak menüre üzemel.

Hadd ne kelljen már a vendégnek alkalmazkodnia! Nem illetlenség bemenni egy étterembe és ételt rendelni... Aki pincérként így gondolkodik, annak nem való ez a szakma.


Ügyvédként nekem is kényelmetlen, ha egyszerre tízen jönnek pl. szerződést aláírni, mert nehéz helyet csinálni, mindenkit "kiszolgálni" egyszerre, stb. De ettől még fura lenne azt mondanom, hogy illetlenség részükről odajönni! Én azért vagyok ügyvéd, hogy jöjjenek az ügyfelek, ti pedig azért vagytok étterem, hogy menjenek a vendégek.


Még akkor is, ha igen, néha "gondot" okoznak - az ember akkor is belőlük él!

2014. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8%
a pincér vagyok, kicsit félreérthető volt a szövegem engem személy szerint nem szokott zavarni ha bejön menü közbe egy vendég aki étlapot kér(kollégáimról már nem mondható ez) jó van olyan napom mikor tényleg elküldeném őket melegebb éghajlatra mert azért elég stresszes munka főleg mikor tapló is a vendég meg mikor már a 8. napom 14 órába és még utolsó nap ráteszek egy esküvőn 20 órát. 19/F
2014. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi még az átkosban rendszeresen ettünk az Ittasellátó éttermében hétköznap délben! És mindig lapról ettünk. (El kellett utaznunk egy másik városba kéthavonta.) Soha sem volt semmilyen megjegyzés.

2. Ma is sok étterem van, ahol menü is van, meg rendes kaja is, délidőben! Önkiszolgáló éttermekben is!

3. A menü elkészítését nem kell túlmisztifikálni, mert az esetek többségében készétel, azaz pörkölt, kifőtt tészta, főzelék és hasonlóak, amelyek már régen a melegentartóban vannak, délben. A leves meg szintén a melegentartóban van. A buktát meg a piskótatekercset meg már régen megsütötték!

Na szóval a pincér ajánlhatja a menüt, de nem erőltetheti. Ha délben nincs más, csak menü, akkor írják azt ki! Na és a napi ebédelők sem esznek mindennap menüt!


Ha az önki étterem képes délben 10-12 féle ételt kínálni, akkor egy hagyományosnak is tudnia kell ezt!

10-12 étel: leves, hús, tészta, főzelék. Plusz a köret, savanyúság, sütemény, gyümölcs.

2014. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!