Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha sms-sel fizettem ki a...

Ha sms-sel fizettem ki a pizzámat, akkor mennyi borravalót illik adni a futárnak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó kérdés !!! Engem is érdekel ..
2014. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanannyit, mint amennyit akkor adnál, ha készpénzben neki fizeted. :-)
2014. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Tehát semennyit!
2014. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ mennyi idő alatt ért oda, hány pizzát hozott és mennyi apróm van :). 2-500 között
2014. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanannyit, mint normálisan, 10%.


Akik pedig nem engedhetik meg maguknak a 150Ft-t miért rendelnek házhoz ételt?

2014. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Azért, mert a pizza árában vagy benne van a házhoz szállítás, vagy pedig külön fizetek a cégnek a házhoz szállításért. A futár az kívül hogy kva büdös bagó szaga van, későn hozza ki a hideg pizzámat, és annyit se mond hogy kabbeafszom, nem sok mindent tesz hozzá az élményhez.


És ha már itt tartunk, nektek ad bárki a munkátokért borravalót? Mert én minimálbéren gürizek, és lószar borravalót nem kapok azért mert elvégzem tisztességesen a munkámat!

2014. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Adj neki egy kétszázast.
2014. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Minimálbért keresel, de egy pizzáért kiadsz 1500Ft-t? Kevés ilyen minimálbéresről hallani manapság.


A te fizetésedhez meg a főnök hozzászámolja a potenciális borravalót? Nem? Akkor fogadd el, hogy ez egy évszázados hagyomány, így alakult ki a bérezés a vendéglátásban, és egy orbitális s ggfej vagy, ha nem adsz. Mármint első rendelésnél, az azt követőeknél szerintem a szórakoztatási faktor (miszerint némi felmosóvízzel, nyállal, stb-vel készült az ételed) ad felmentést :)

2014. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt mondtam hogy minden nap pizzát zabálok, de sokszor vettem már, igen. Évszázados hagyomány a pizzafutár? Ne nevettess már.

Tehát az ő főnöke a minimálbér mellé hozzászámolja a borravalót is? Az én főnököm a minimálbér mellé nem számol semmit.


De közelítsük meg máshonnan a helyzetet. Van egy szolgáltatás, amiért én fizetek. Azaz hogy az a pizza a gyomromba kerüljön. Miért kéne még nekem ezen felül fizetnem mégegyszer? Ha hozzátesz valami extrát, ami nem elvárható, arra járhat honoráriumként a borravaló. De az hogy bunkó paraszt, és semmit sem csinál csak annyit mond hogy mennyi borravalót adsz? Nem hiszem hogy bármit is megérdemelne. De találkoztam már olyan paraszt pincérrel is, aki fizetéskor megkérdezte hogy mennyi borravalót számítson fel magának.. Nem értem miért gondolják egyesek hogy nekik ez jár. Majd ha kva kedves volt, akkor ha akarok adok neki.


De igazából a rendőrökön kívül a pizzafutárok a legnagyobb parasztok, szóval nem tudom mire fel verik magukat a borravalóért.


Arról meg már nem is beszélve, hogy ha valaminek van egy ára, akkor ne változtassunk már rajta menet közben. Nem vagyunk mi arabok. Leszarom ha a főnök minden pizza árából 10%-ot odaad a futárnak, de akkor az oldalon a végösszeg legyen kiírva!


És akkor van még egy gyönyörű történet, amikor a szervízdíjas éttermekben még megkérdezik hogy mennyi borravalót adsz nekik. Anyádat, annyit, a kötelező 15%-os szervízdíjat.

2014. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

"Évszázados hagyomány a pizzafutár? Ne nevettess már. "


A borravalózás az, te értelmi sérült.


A pizzafutárok pedig egy esetben orbitális s ggfejek, méghozzá látványosan: azzal, aki nem borravalózik.


Velem valahogy sosem azok, mert többször rendelek ugyanonnan, így ismernek és valami csoda folytán mindig udvariasak, odafigyelnek a rendeléshez fűzött megjegyzéseimre, forrón jön a pizza és gyakran kapok ajándék desszertet vagy üdítőt is.


Veled meg bunkók. Milyen meglepő, nem? Nem tudom melyikünk jön ki jobban az egészből.


Ha a megszokás nem tetszik, akkor panaszkodj az üzletvezetőknél, de ettől még a megszokás megszokás marad. Te belesz rhatsz a közepére, de akkor tűrd el a következményeit is.


Azt már meg sem említem, hogy aki olyan étterembe jár (meg egyáltalán tudja, hogy ilyen gyakorlat létezik), ahol 1. szervízdíj van és az 2. 15% az nagyon-nagyon messze van a minimálbértől...Jómódúként még nagyobb taplóság.

2014. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!